Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Krievija pakāpeniski atceļ Turcijas pārtikas importa aizliegumu

Krievija pakāpeniski atceļ Turcijas pārtikas importa aizliegumu

Turcijas un Krievijas savstarpējām attiecībām uzlabojoties, Krievija pakāpeniski sākusi atcelt valstij noteiktos ekonomiskos ierobežojumus, piemēram, aizliegumu importēt dārzeņus un augļus no Turcijas.

Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs parakstīja dekrētu, kas paredz atcelt importa aizliegumu atsevišķu veidu augļiem un dārzeņiem no Turcijas. Sagaidāms, ka aizliegumi tiks atcelti pakāpeniski.

Savukārt piektdien, 10. martā, Maskavā gaidāma Krievijas un Turcijas augsta līmeņa sadarbības padome.

2016. gadā jūnijā pēc Turcijas atvainošanās par incidentu, kurā Turcijas gaisa spēki notrieca Krievijas lidmašīnu, sākās abu valstu samierināšanas process. Oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcija prezidents Redžeps Tajjips Erdogans savā tikšanās laikā apsprieda vairākus ekonomiskos jautājumus un kopīgos projektus, tai skaitā atomelektrostacijas un Turkish Stream būvniecību, kā arī Turcijas importa atsākšanu.

Kā zināms, Krievija noteica pārtikas embargo aizliegumu, kas attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Foto: Michael Stern/ https://www.flickr.com/photos/68711844@N07/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress