Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Turcijas ierobežojumi Krievijas lauksaimniecības produktiem gandrīz atcelti

Turcijas ierobežojumi Krievijas lauksaimniecības produktiem gandrīz atcelti

Pavisam drīz varētu tikt atcelti ierobežojumi attiecībā uz Krievijas lauksaimniecības produktu piegādi Turcijai, starptautiskajā eksporta forumā “Made in Russia” pavēstīja Krievijas lauksaimniecības ministra vietnieks Jevgēnijs Gromiko.

“Procesuālie sarežģījumi šobrīd tiek faktiski atcelti. Viņi beidzas. Varbūt kaut kur ir atstāti trūkumi un nianses, bet gandrīz visi jautājumi tiks atrisināti,” sacīja Krievijas pārstāvis.

2017. gada oktobrī Turcija ieviesa jaunus ierobežojumus attiecībā uz lauksaimniecības produktiem no Krievijas, kas ietekmēja kviešu, nerafinētas saulespuķu eļļas, kukurūzas un citu produktu eksportu.

Saskaņā ar papildu prasībām piegādātājiem ir jāapstiprina rēķini. Agrāk Krievijas lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačevs atzīmēja, ka Krievija cer pilnīgi atcelt ierobežojumus valsts lauksaimniecības ražotājiem.

Turcija no 15. marta apturēja licenču izsniegšanu beznodokļu kviešu, kukurūzas un saulespuķu miltu piegādei no Krievijas. Agrāk Turcijas importētāji un pārstrādātāji varētu veikt beznodokļu Krievijas produktu importu uz Turciju, pamatojoties uz izsniegtām lauksaimniecības produktu importa licencēm “iekšējās apstrādes” režīmā.

Tiek uzskatīts, ka Turcijas rīcība saistīta ar valstij piemēroto pārtikas embargo, kura atrisināšana kavējas.

Jau vēstīts, ka 2016. gadā jūnijā pēc Turcijas atvainošanās par incidentu, kurā Turcijas gaisa spēki notrieca Krievijas lidmašīnu, sākās abu valstu samierināšanas process.

Oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcija prezidents Redžeps Tajjips Erdogans savā tikšanās laikā apsprieda vairākus ekonomiskos jautājumus un kopīgos projektus, tai skaitā atomelektrostacijas un Turkish Stream būvniecību, kā arī Turcijas importa atsākšanu.

Turcijas un Krievijas savstarpējām attiecībām uzlabojoties, Krievija pakāpeniski sākusi atcelt valstij noteiktos ekonomiskos ierobežojumus. Neraugoties uz izlīgumu, Krievija neplāno pavisam atcelt ierobežojumus attiecībā uz Turcijas pārtikas produktu importu.

Pirmais solis gan ir veikts un no 1. novembra oficiāli atcelts Turcijai piemērotais tomātu importa ierobežojums uz Krieviju.

Foto: https://pixabay.com/en/radishes-fruit-vegetables-eat-food-2966482/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress