Home » Eiropa, Jaunumi » Ukraina vienojas par gāzes piegādi ar Norvēģijas enerģētikas uzņēmumu «Statoil»

Ukraina vienojas par gāzes piegādi ar Norvēģijas enerģētikas uzņēmumu «Statoil»

LogoType548x365

Ukraina visbeidzot atrisinājusi energoenerģētikas jautājumu un noslēgusi vienošanos ar Norvēģijas lielāko enerģētikas uzņēmumu ” Statoil” par gāzes piegādi, vēsta Reuters.com.

Beidzot Ukraina izlēmusi saraut ilgstošo atkarību no Krievijas dabasgāzes un spert soli tuvāk ekonomiskai izaugsmei. Kā zināms, reaģējot uz Ukrainas nevēlēšanos maksāt augstāku cenu par gāzes piegādi, Krievijas valsts dabasgāzes koncerns “Gazprom” šī gada jūnija vidū liedza tai gāzes eksportu. Mēnešiem ilgais liegums atstājis ievērojamas sekas uz Ukrainas valsts tautsaimniecību.

Kamēr Ukraina saņēmusi jau pirmo gāzes piegādi no Norvēģijas caur Slovākiju, tikmēr sabiedrībā izskanējis viedoklis, ka šīs Ukrainas lēmums var saniknot Krieviju un tā var vērsties pret «Statoil», liekot šķēršļus tai ceļā uz centieniem kļūt par lielāku no pirmajām pasaules kompānijām.

Jau pagājušajā nedēļā Krievija negatīvi reaģējusi uz Eiropas valstu sniegto palīdzību Ukrainai un paziņojusi, ka, ja Eiropas valstis nolēmušas piegādāt Ukrainai gāzi, tad «Gazprom» būs spiests lauzt līgumu.

Pirmā valsts, kas reaģēja uz draudiem bija Ungārija, kas nekavējoties apturēja gāzes eksportu uz Ukrainu. Tikmēr Slovākija, kas ir vidutājs starp Ukrainu un “Statoil”, atteicās pakļauties Krievijas spiedienam, kā rezultātā Krievija uz pusi samazinājusi gāzes piegādes apmērus valstij.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress