Home » Jaunumi, NVS » Irāna būtiski palielinājusi preču eksportu uz Krieviju

Irāna būtiski palielinājusi preču eksportu uz Krieviju

o-FRUITS-AND-VEGETABLES-STROKE-RISK-facebook

Pēdējo nedēļu laikā Irāna ir būtiski palielinājusi savu eksportu uz Krieviju – aptuveni 500 kravas automašīnas ar pārtikas precēm un dažādu veidu augļiem šķērsojušas Krievijas robežu.

Krievijas līderi jau iepriekš Irānu minēja kā vienu no iespējamiem piegādes avotiem pēc importa aizliegumu, kas noteikts Eiropas Savienības (ES) valstīm un Turcijai.

“Krievija ir gatava importēt Irānas lauksaimniecības preces, tostarp piena produktus, dārzeņus un augļus,” gada nogalē paziņoja Krievijas ekonomikas attīstības ministrs Aleksejs Uļukajevs.

Arī Irānas puses pārstāvji pauda gatavību palielināt valsts klātbūtni Krievijas tirgū, norādot, ka ņemot vērā reģionālos nosacījumus un Rietumu sankcijas par Krieviju, kā arī attiecību pasliktināšanās starp Turciju un Krieviju, Irāna ir gatava stiprināt saikni ar Krieviju.

Tiek norādīts, ka Irānai ir izdotas nepieciešamās atļaujas piena un lopkopības produktu eksportam uz Krieviju, kas varētu sākties janvāra beigās.

“Irānas pārtikas eksportētājiem vajadzētu maksimāli izmantot šo iespēju,” uzsver Irānas Tirdzniecības palātas priekšsēdētājs P.Soltani, aicinot Irānas eksportētājus veidot savienību ar Krievijas kolēģiem, lai veicinātu tirdzniecību starp abām pusēm.

Tāpat viņš uzsvēra, ka pēdējā laikā krievi sākuši bažīties, ka Irāna varētu tikt izmantota kā tranzītvalsts Turcijas eksportam, kā rezultātā valsts apsolījusi Krievijai, ka darīs visu iespējamo, lai novērstu, ka aizliegumam pakļautie Turcijas pārtikas produkti caur Irānu ienāk Krievijas tirgū.

Tikmēr no 2015. gada savu eksportu uz Krieviju uzsākušas četras lielākie piena pārstrādes uzņēmumi.

Jau vēstīts, ka saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu.

Vislielāko interesi aizstāt Turcijas produktus izrādījušas Ēģipte un Sīrija, taču pie valstīm, kas varētu palielināt savas piegādes, tiek minētas arī Irāna, Ķīna, Čīle, Peru un Indija.

Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress