Home » Āfrika, Jaunumi, Krievija, NVS » Krievija atceļ Ēģiptes augļu un dārzeņu importa aizliegumu

Krievija atceļ Ēģiptes augļu un dārzeņu importa aizliegumu

Krievija atcēlusi Ēģiptes augļu un dārzeņu importa aizliegumu, kas uz laiku tika noteikts saistībā ar kviešu sūtījumos konstatēto graudu sēnīti.

Pēc sarunas ar Ēģiptes kolēģiem, Krievijas Federācijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” nolēmis atjaunot Ēģiptes produktu importu, aizliegumu paturot spēkā attiecībā uz kartupeļiem.

Jau vēstīts, ka pirms nepilnas nedēļas Krievija nolēma uz laiku apturēt Ēģiptes augļu un dārzeņu importu. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Krievija kviešu sūtījumos konstatējusi graudu sēnītēs jeb tā sauktos melnos graudus.

Melnie graudi ir parazitējoša sēne, kas var būt toksiska, ja tiek patērētā lielos daudzumus, savukārt par nekaitīgu tā tiek uzskatīta, ja patērētais daudzums ir neliels. Ēģiptes Lauksaimniecības ministrija devusi atļauju importēt kviešus ar 0,05 % melno graudu īpatsvaru, kas atbilst starptautiskajiem standartiem.

Šī nav pirmā reize, kad tirgotāji boikotējuši Ēģiptes kviešu piedāvājumu dēļ tas melno graudu politikas. Tādēļ, ka garantēt to, lai kvieši būtu pilnībā tīri no melnajiem graudiem, praktiski nav iespējams, daudzi tirgotāji atteikusies no dalības Ēģiptes kviešu piedāvājumu.

Foto: Colin Brace/ https://www.flickr.com/photos/cbrace/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress