Home » Āzija, Jaunumi, Z-Amerika » ASV noteiks tarifus 1300 Ķīnā ražotām precēm

ASV noteiks tarifus 1300 Ķīnā ražotām precēm

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija publicējusi sarakstu ar 1300 Ķīnā ražotām precēm, kurām plāno noteikt ievedmuitu. Lēmums varētu stāties spēkā maijā.

ASV plāno piemērot tarifus aptuveni 50 miljardu ASV dolāru apmērā, lai sodītu Ķīnu par tās īstenoto intelektuālā īpašuma un tehnoloģiju zādzību. Saskaņā ar ASV Tirdzniecības pārstāvja Roberta Laitaizera ziņoto, ar 25% ievedmuitu tiks aplikta elektronika, lidaparātu daļas, satelīti, medikamenti, mehānismi un citi ražojumi.

Daudzi tarifi būtu vērsti arī uz Ķīnas kosmosa, tehnoloģiju un mašīnbūves rūpniecību. Citi vērsti arī uz medicīnas iekārtām, medicīnu un mācību materiāliem, piemēram, grāmatu iesiešanas iekārtām.

Gadā valstī no Ķīnas tiek ievestas šīs preces 50 miljardu dolāru jeb vairāk nekā 40 miljardu eiro vērtībā. Saraksts vēl tiks precizēts, un galīgo lēmumu oficiālā Vašingtona pieņems maijā.

Paziņojums izskanēja tikai dienu pēc oficiālās Pekinas lēmuma piemērot jaunus muitas tarifus 128 ASV ražotu preču grupām, tostarp cūkgaļai, vīniem un augļiem.

Ķīna paziņojuši, ka turpinās šo jautājumu apspriest Pasaules Tirdzniecības organizācijā un ieviest “attiecīgus pasākumus ar vienādu apjomu un stiprumu pret ASV produktiem”.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress