Home » Eiropa, Jaunumi » Koronavīrusa dēļ atliek Lielbritānijas un ES tirdzniecības sarunu nākamo kārtu

Koronavīrusa dēļ atliek Lielbritānijas un ES tirdzniecības sarunu nākamo kārtu

Koronavīrusa dēļ Eiropas Savienība (ES) un Lielbritānija atcēlusi nākamo sarunu kārtu par abu pušu turpmākajām tirdzniecības attiecībām pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības.

Trešdien, 18. martā, bija jānotiek nākamajai sarunu kārtai starp ES un Lielbritānijas pārstāvjiem, bet koronavīrusa uzliesmojuma dēļ puses ir izlēmušas sarunas atlikt uz vēlāku laiku.

Jau kopš Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ne reizi vien ir ticis apgalvots, ka laika vienošanās panākšanai par turpmākajām tirdzniecības attiecībām ir atlicis pavisam maz, taču saistībā ar “Covid-19” situācija pasliktinājusies vēl vairāk.

Arī par videokonferences rīkošanu, lai sarunas tomēr notiktu paredzētajā laikā, abu pusu pārstāvji nav spējuši vienoties.

Vairums eksperti gan jau iepriekš prognozējuši, ka sarunas par jauno tirdzniecības līgumu būs ļoti sarežģītas un varētu ieilgt.

Kā zināms, 2016. gada 23. jūnijā Apvienotās Karalistes pilsoņi nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības. 2017. gada 29. martā Apvienotā Karaliste oficiāli paziņoja Eiropadomei par nodomu izstāties no Eiropas Savienības. 2019. gada 17. oktobrī Eiropadome (50. pants) apstiprināja izstāšanās līgumu, par ko bija vienojušies abu pušu sarunu vedēji. Tā apstiprināja arī pārskatīto politisko deklarāciju par ES un Apvienotās Karalistes turpmāko attiecību satvaru.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress