Home » Jaunumi, Latvija » Reirs skeptisks par PVN samazināšanu viesmīlības nozarei

Reirs skeptisks par PVN samazināšanu viesmīlības nozarei

Vēlme pēc samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 5% apmērā tūrismā un sabiedriskai ēdināšanā ir nozares apsēstība, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

“Mēs turpināsim diskutēt par atbalstu, bet pazeminātie procenti ir kā apsēstība nozarē, un tā nav saistīta ar Covid-19. Šī diskusija ir jau divus, trīs gadus. Ja pazemina PVN likmi, bet apgrozījuma nav, tad kāds tas ir atbalsts? Tas nav atbalsts uzņēmējiem. Ir jāmeklē reālas iespējas atbalstīt,” komentēja Reirs.

“Mēs vērtēsim arī citus Ekonomikas ministrijas piedāvājumus. Turklāt sabiedriskajā ēdināšanā lielākās ķēdes strādā ar peļņu. Tas ir “Macdonalds”, tas ir “Hesburgers”. Ja mēs samazināsim PVN likmi, tas nekādā ziņā neatspoguļosies cenā, tātad tā daļa, kas neienāks valsts budžetā, nonāks šo īpašnieku peļņā,” norādīja Reirs.

“Mums ir jāmeklē tādi veidi, lai atbalstītu tieši tos, kuriem tas ir nepieciešams,” sacīja ministrs.

Kā zināms, finanšu ministra Jāņa Reira (JV) darba grupa pagājušajā nedēļā neatbalstija samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 5% apmērā piemērošanu viesmīlības nozarē.

Izvērtēšanai finanšu ministra darba grupā Ekonomikas ministrija bija iesniegusi priekšlikumu atbalsta pasākumiem tūrisma nozares komersantiem – lai pārvarētu un spētu atgūties no Covid-19 izraisītās krīzes, uz 3 gadiem ieviest samazinātu pievienotās vērtības nodokļa likmi 5% apmērā ēdināšanas un izmitināšanas sektoriem.

PVN likme izmitināšanas pakalpojumiem Latvijā ir 12%. Lielākajā daļā Eiropas Savienību valstu tiek piemērotas samazinātās PVN likmes. Arī Lietuvā, gan Igaunijā PVN likme izmitināšanas pakalpojumiem jau ir samazināta līdz 9%.

Foto: Valsts kanceleja

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress