Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā saruka par 0,1 %

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā saruka par 0,1 %

2020. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis nemainījās, savukārt eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,1 %. Gan eksportam uz eirozonas valstīm, gan eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,1 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums atsevišķu pārtikas produktu ražošanā un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā. Cenu paaugstinošā ietekme bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī gāzes apgādē un elektroenerģijas tirdzniecībā.

2020. gada jūnijā, salīdzinot ar 2019. gada jūniju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 2,8 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 4,7 %, eksportētajai produkcijai par – 1,0 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 2,5 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieaugušas par 0,3 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu paaugstinošā ietekme bija iekārtu un ierīču remontam un uzstādīšanai, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanai.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress