Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 33,1 %

Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 33,1 %

2022. gada septembrī, salīdzinot ar 2021. gada septembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 33,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 60,2 %, eksportētajai produkcijai – par 10,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 14,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 7,1 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; pārtikas produktu ražošanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas).

2022. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,7 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,6 %, eksportētajai produkcijai – par 0,9 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 1,3 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,5 %.

Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam atsevišķu pārtikas produktu ražošanā; datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā; poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.

Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress