Home » Jaunumi, Latvija » Jau 7 gadu notiek konkurss „Eksporta un inovācijas balva”

Jau 7 gadu notiek konkurss „Eksporta un inovācijas balva”

LR Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) š.g. 7.septembrī izsludina konkursu uzņēmējiem „Eksporta un inovācijas balva 2011”. Konkurss notiek jau septīto gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir godināt Latvijas uzņēmējus, kas sasnieguši labus rezultātus radot jaunus un eksportspējīgus produktus, vai nodrošinājuši vietējo tirgu ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem. Konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

LIAA direktors Andris Ozols aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties konkursā uzsverot, ka šis ir nozīmīgs notikums Latvijas biznesa vidē. „Šo septiņu gadu laikā konkurss no eksportējošo uzņēmumu sasniegumu izvērtēšanas kļuvis par Latvijas uzņēmēju mērķtiecības, izaugsmes un veiksmes būtisku apliecinājumu. Dalība konkursā uzņēmējiem dod iespēju izvērtēt pašiem sevi un novērtēt savu konkurentu rezultātus”.

Uz balvu var pretendēt tie Latvijā reģistrētie komersanti, kuri eksportē savu produkciju, Latvijas tirgū piedāvā produktu, kas spēj aizvietot ārvalstīs ražoto, radījuši inovatīvu produktu, kā arī izstrādājuši produktam īpašu rūpniecisko dizainu.

Balvas tiks piešķirtas šādās kategorijās:

  1. Eksportspējīgākais komersants lielo un vidējo komercsabiedrību grupā;
  2. Eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā;
  3. Importa aizstājējprodukts;
  4. Inovatīvākais produkts;
  5. Rūpnieciskais dizains.

Titula “Eksporta čempions” pretendentus no Latvijas lielāko eksportētāju vidus izvirza žūrijas komisija, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

Katras kategorijas pirmo un otro vietu ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos, piemēram, valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālajos darījuma braucienos. Trešo vietu ieguvēji saņems apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem. Visiem laureātiem tiek piešķirta iespēja izmantot „Eksporta un inovācijas balvas” zīmi uz produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos.

Balvas tiek piešķirtas atklātā konkursā un pretendentu izvērtēšana notiek divās kārtās. Ekspertu žūriju balvas pretendentu izvērtēšanai veido valsts institūciju, nevalstisko organizāciju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Iepazīties ar konkursa nolikumu un pieteikt dalību var šeit. Pieteikšanās termiņš konkursam līdz 2011. gada 28. septembrim (ieskaitot).

Konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2011” laureātu apbalvošana notiks svinīgā ceremonijā 2011.gada 15.decembrī.

 

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress