Home » Eiropa, Jaunumi, Latvija » Zemkopības ministre ar Austrijas vēstnieku pārrunās sadarbības iespējas lauksaimniecības nozarē

Zemkopības ministre ar Austrijas vēstnieku pārrunās sadarbības iespējas lauksaimniecības nozarē

Šodien, 9. februārī zemkopības ministre Laimdota Straujuma tiksies ar Austrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Dr. Štefanu Pēringeru (Dr. Stefan Pehringer), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas lauksaimniecības nozarē, tostarp tirdzniecības jomā. Tāpat tikšanās laikā amatpersonas apmainīsies viedokļiem par valstu nostājām Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) Eiropas Savienības daudzgadu budžeta kontekstā.

2011. gada 11 mēnešos uz Austriju kopumā tika eksportēti Latvijas lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības produkti 13,9 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 52% vairāk nekā 2010. gadā visa gada laikā. Aizvadītā gada 11 mēnešos 75% no kopējā Latvijā ražoto produktu eksporta uz Austriju ieņem kokrūpniecības produkti – saplāksnis, zāģēti kokmateriāli, koka kastes, būvgaldnieku darinājumi. Otru nozīmīgāko vietu Latvijā ražoto produktu eksportā uz Austriju ieņem gaļa un gaļas subprodukti, kas 2011. gada 11 mēnešos eksportēti 2,3 miljonu eiro vērtībā. Tāpat 2011. gadā uz Austriju no Latvijas eksportēja alkoholiskos dzērienus, zivju konservus, augļus, pienu, olas un medu.

Tikšanās notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 11.00.

 

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress