Home » Jaunumi, Krievija » Vēstnieks Edgars Skuja ar Tatarstānas Republikas prezidentu pārrunā ekonomiskās sadarbības iespējas

Vēstnieks Edgars Skuja ar Tatarstānas Republikas prezidentu pārrunā ekonomiskās sadarbības iespējas

23. un 24.aprīlī Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Edgars Skuja ar Latvijas uzņēmēju delegāciju apmeklē darba vizītē Tatarstānas Republikas galvaspilsētu Kazaņu. Delegācijā piedalās Latvijas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, Satiksmes ministra biroja vadītājs Aivis Freidenfelds, Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Krievijā Olafs Slūtiņš, kā arī septiņu Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

23.aprīlī delegācija tikās ar Tatarstānas Republikas prezidentu Rustamu Minnihanovu. Latvijas puse informēja par Latvijas piedāvātajām iespējām tranzīta jomā, iepazīstināja ar komercbanku darbību un mūsu banku interesi piedalīties kā kredītizsniedzējiem valsts finansētos projektos, kā arī piesaistīt privātos klientus.

Latvijas tirdzniecības apjoms ar Tatarstānas Republiku pagājušajā gadā bija 868 milj. dolāru, lielāko daļu no tā veido Tatarstānas Republikas naftas produktu eksports. Puses vienojās, ka jāattīsta aktīvāka sadarbība starp Latviju un Tatarstānu, jo sadarbībai vēl ir liels potenciāls.

Vēstnieks izteica Tatarstānas Republikas prezidentam ielūgumu apmeklēt Latviju. R. Minnihanovs ielūgumu pieņēma un, iespējams, ka jau šovasar viņš ieradīsies vizītē Latvijā kopā ar uzņēmēju delegāciju – Tatarstānas Republikas lielāko uzņēmumu pārstāvjiem. Prezidents ieinteresējās gan par Latvijas ostām, gan citām nozarēm. Jāatzīmē, ka Tatarstānā prezidents ir lielāko uzņēmumu akcionārs, līdz ar to viņa intereses ir lielā mērā noteicošas.

Vizītes ietvaros norisināsies LIAA un Tatarstānas Tirdzniecības ministrijas kopīgi rīkots biznesa seminārs. Tatāru uzņēmēji tiks iepazīstināti ar Latvijas ekonomisko potenciālu un iespējām, ko Latvija piedāvā finanšu, transporta un loģistikas jomās. Latvijas delegācija apmeklēs Tatarstānas Investīciju aģentūru, kur plānotas sarunas ar tās vadību, lai pārrunātu sadarbības iespējas investīciju jomā. Vizītes ietvaros delegācijai paredzēta atsevišķa tikšanās ar Transporta ministrijas pārstāvjiem, kā arī banku sektora pārstāvjiem tikšanās ar Tatarstānas lielākās bankas „АК БАРС” padomes priekšsēdētāju Robertu Musinu.

Tatarstānas Republika ir viens no bagātākajiem Krievijas Federācijas reģioniem ar plašiem dabas resursiem un ekonomisko potenciālu. Tajā dzīvo gandrīz 4 milj. iedzīvotāju. Republikā ir attīstīts finanšu pakalpojumu sektors, kas ir pievilcīgs arī Latvijas uzņēmējiem. Kazaņa ir viena no 13 Krievijas pilsētām, kurā 2018.gadā notiks Pasaules čempionāta futbolā spēles.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress