Home » Jaunumi, Latvija » Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēji diskutē par sadarbības iespējām

Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēji diskutē par sadarbības iespējām

Vakar, 15.maijā, Ekonomikas ministrijā notika apaļā galda diskusija starp Latvijas un Uzbekistānas amatpersonām un uzņēmējiem par ekonomiskās sadarbības veicināšanas jautājumiem.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa atzina, ka savā ārējā ekonomiskajā sadarbībā Latvija aizvien lielāku uzmanību pievērš Centrālāzijas valstīm. Un, lai arī Latvijas un Uzbekistānas ekonomiskā sadarbība pagaidām ir salīdzinoši neliela, abu valstu ekonomisko attiecību tālākai attīstīšanai un padziļināšanai pastāv potenciāls.

Uzbekistānas ārējo ekonomisko attiecību, investīciju un tirdzniecības ministra pirmais vietnieks AkmalsKamalovs (Камалов Акмал Саидакбарович) norādīja, ka Uzbekistāna augstu novērtē Latvijas interesi sadarbības paplašināšanai, un apliecināja, ka Uzbekistāna ir gatava aktīvi iesaistīties, lai sekmētu abpusēji izdevīgu projektu īstenošanu.

Puses atzina, ka potenciālās sadarbības nozares ir farmācija, pārtikas pārstrāde, īpaši piena pārstrādes joma.

Tikšanās laikā ar informāciju par sadarbības iespējām un potenciālajiem investīciju projektiem apmainījās Uzbekistānas un Latvijas farmācijas uzņēmumi, Uzbekistānas Pārtikas ražotāju asociācija, Latvijas Zemkopības ministrija, uzņēmums „NP Foods”, Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība, zivju pārstrādātāju biedrība „Rīgas šprotes”, ūdens attīrīšanas un apstrādes uzņēmums SIA „Karme Filtrs”, Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Liepājas osta.

Uzbekistānas pārstāvji norādīja, ka ir ieinteresēti paplašināt sadarbību ar Latviju farmācijas jomā, īpaši onkoloģisko, ginekoloģisko, neiroloģisko, sirds asinsvadu, endokrīno saslimšanu ārstēšanai paredzēto preparātu ražošanā. Tāpat Uzbekistānas puse norādīja, ka ir ieinteresēta pieredzes apmaiņā ar Latvijas piena pārstrādes jomas speciālistiem.

Apaļā galda diskusija un abu valstu uzņēmēju tikšanās norisinājās Latvijas – Uzbekistānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās un zinātniski – tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) 3.sēdes priekšvakarā.

Kā zināms, šodien Satiksmes ministrijā notiks Latvijas – Uzbekistānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās un zinātniski – tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) 3.sēde.

Tāpat šodien notiks arī ekonomikas ministra Daniela Pavļuta un Uzbekistānas ārējo ekonomisko attiecību, investīciju un tirdzniecības ministra pirmā vietnieka AkmalaKamalova (Камалов Акмал Саидакбарович)divpusējā tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāta Latvijas – Uzbekistānas Starpvaldību komisijas 3.sēdes norise, abu valstu divpusējās ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas, kā arī Uzbekistānas iestāšanās procesa Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) norise un sadarbība ar ES.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress