Home » Āzija, Jaunumi » Laimdota Straujuma: Gruzija vēlas importēt piena produkciju no Latvijas un apgūt kooperācijas pieredzi

Laimdota Straujuma: Gruzija vēlas importēt piena produkciju no Latvijas un apgūt kooperācijas pieredzi

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma darba vizītes laikā Gruzijas Republikā, tiekoties ar Gruzijas lauksaimniecības ministru Zazu Goroziu (Zaza Gorozia), apsprieda iespējas uzlabot abu valstu sadarbību pārtikas tirdzniecībā, īpaši ar kvalitatīvu piena produkciju. Zazu Goroziu pauda interesi par lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību veidošanos un izteica vēlēšanos mācīties no Latvijas kooperācijas pieredzes.

Gruzijas lauksaimniecības ministrs minēja, ka labprāt saņemtu arī palīdzību kvalificētu agronomijas speciālistu izglītošanā un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidošanā, vadoties pēc SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) pieredzes, jo valstī trūkst zinošu agronomu un lauksaimniecības konsultantu. Tāpat Z.Gorozia ļoti augstu novērtēja Latvijas Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” darbību sertifikācijas iestāžu laboratoriju ierīkošanā un izrādīja ieinteresētību konsultēties arī šajā jomā.

„Latvijas un Gruzijas attiecības ir ļoti draudzīgas, tādēļ arī tikšanās aizritēja pozitīvā gaisotnē, kurā abas puses dalījās savās zināšanās un pieredzē. Gruzijas lauksaimniecības ministrs izrādīja interesi par kooperācijas procesu, izglītības sistēmu un lauksaimnieku konsultāciju centru darbību. Īpaši viņu interesēja Latvijas piena produkcija, jo Gruzijā 70% piena tiek ražots no ievesta piena pulvera,” atzina Latvijas zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Zemkopības ministre L.Straujuma kopīgi ar Latvijas uzņēmēju delegāciju vakar, 26.jūlijā, apmeklēja Gruzijas pārtikas ražošanas uzņēmumus un tikās ar lielāko tirdzniecības tīklu vadību – potenciālajiem sadarbības partneriem. Delegācija iepazinās ar tirdzniecības tīklu „Populi”, viesojās konjaka ražotnē, tikās ar Gruzijas Lauksaimniecības ministrijas Pārtikas nekaitīguma, veterinārijas un augu aizsardzības departamenta vadību, kā arī apmeklēja vienu no Margebeli holdinga uzņēmumiem „Margebeli Farm” – piena fermu, kas ir Latvijas un Gruzijas kopuzņēmums un kura līdzīpašniece ir Latvijas kooperatīvā sabiedrība „Piena ceļš”.

Darba vizītes turpinājumā delegācijai šodien paredzēts apmeklēt lauksaimniecības produkcijas pārstrādes uzņēmuma „Marneuli” konservu fabriku, kas arī ietilpst Margebeli holdingā, veikalu tīklus „Smart” un „Goodwill” un pārtikas izplatītāju „Megako”, kā arī vairākas laukaugu saimniecības.

 

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress