Home » Jaunumi, Latvija » Valsts atvieglojumi tiks piešķirti tiem uzņēmumiem, kuru eksports uz Krieviju pārsniedz 10% no kopējā realizācijas apjoma

Valsts atvieglojumi tiks piešķirti tiem uzņēmumiem, kuru eksports uz Krieviju pārsniedz 10% no kopējā realizācijas apjoma

6263651630_8b46e43ef5_z

Latvijas valdība lēmusi kā palīdzēt Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem, ieviešot tiem dažādus atvieglojumus un piešķirot piecus miljonus eiro alternatīva tirgus apgūšanai, informē ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Vakar valdība pieņēma lēmumu par papildus kvalitātes apliecinājumiem produktiem, ieviešot Latvijas pārtikas kvalitātes zīmi «Bordo karotīte». Tāpat tika lemts par Krievijas tirdzniecības embargo skartajiem Latvijas uzņēmumiem, kuru eksports cieš visvairāk, piešķirot viņiem tā sauktās “nodokļu brīvdienas”, kā arī papildus piecus miljonus eiro alternatīva tirgus apzināšanai.

Kā pastāstīja Dombrovskis, atvieglojumi piešķirti tiem uzņēmumiem, kuru eksports uz Krieviju pārsniedz 10% no kopējā realizācijas apjoma. Pašlaik netiek nosaukts konkrēts to uzņēmumu skaits, kuriem šie atvieglojumi pienākas, taču tiek norādīts, ka valdībai ir zināmi visi šie uzņēmumi.

Tāpat valdība lēmusi, ka uzņēmējiem varētu tikt palīdzēts ar kredītu garantijām, sniedzot Ekonomikas ministrijai (EM) divu nedēļu laiku, kurā būtu rodams atrisinājums situācijai. Kā norāda Dombrovskis, maksimālā summa, ko novirzīt kredītu garantijām varētu sastādīt 30- 40 miljonus eiro.

Savukārt eksporta tirgu apgūšanai EM no saviem līdzekļiem ieguldīs piecus miljonus eiro, kuri tiks izmantoti, lai sniegtu iespēju nozares ekspertiem apmeklēt konferences un izstādes uz ilgāku laiku izvēlētajās valstīs nekā tas bija līdz šim.

EM sadarbībā ar Zemkopības ministriju apsvērs iespējas kā palīdzēt piensaimniekiem, bet Satiksmes ministrija lems par cietušos transporta operatoru atbrīvošanu no līdzekļu ekspluatācijas nodokļa.

Kā šorīt LNT raidījumam «900 sekundes» norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Latvijai ir plāns, ja esošajam Krievijas noteiktajam embargo sekos vēl stingrākas sankcijas.

Kā vēstīts, Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress