Home » Jaunumi, Latvija » LOSP steidzami aicina stabilizēt piena nozares situāciju valstī

LOSP steidzami aicina stabilizēt piena nozares situāciju valstī

21.a10252945116_7f4450481e_zugustā notika Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) Piena grupas sēdē, kurā tika apspriestas Piena nozares aktualitātes un iespējamie risinājumi krīzes mazināšanai piena sektorā valstī. Sanāksmē tika apspriesti tādi jautājumi kā: iespējami ātrāka subsīdiju izmaksa piena nozarēs strādājošajiem par ciltsdarbu, kā arī par platību maksājumiem, eksporta subsīdiju piešķiršana eksportējošajiem uzņēmumiem, tādējādi nesamazinot piena iepirkuma cenu, samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes noteikšana ātri bojājošiem produktiem, Eiropas Savienības noteiktā soda naudas atcelšana par pārsniegto piena kvotu, kā arī citus jautājumus, kas tieši vai netieši ietekmētu piena nozares tālāku attīstību, informē LOSP sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Garkalne.

LOSP piena grupas vadītāja Sandra Stricka norāda : “LOSP Piena grupā tika izdiskutēti jautājumi, par iespējamajiem risinājumiem saistībā ar piena nozares stabilizāciju valstī, kad piena cenas krīt zem piena pašizmaksas. LOSP sagatavoja konstruktīvus priekšlikumus Zemkopības ministrijai, lai minimizētu lauksaimniekiem radītos zaudējumus šajā grūtajā situācijā. Zemkopības ministrijas aktīvā rīcība vieš cerību uz ātrāku situācijas normalizēšanu piena sektorā, taču arī piena pārstrādātājiem un tirgotājiem būtu aktīvāk jāpalīdz situācijas risinājumā. Kā vienu no iespējamajiem risinājumiem var piedāvāt Latvijas karoga krāsās cenu zīmju izvietošanu pie Latvijā ražotas preces, kā arī pārtikas produktu marķēšana ar Latvijas atpazīšanas zīmēm, kā piemēru var minēt karoga krāsu uzlīmes vai arī tekstu, kas norādītu par produkta izcelsmi no Latvijas, tādējādi skaidri norādot preces izcelsmes vietu.”

“Esošajā situācijā būtu aktīvāk jāiepērk Latvijā ražotā produkcija caur valsts iepirkumiem. Pašlaik iestādes pilnībā neizmanto iespējas, ko atļauj Publisko iepirkumu likums, t.i. iepirkt saimnieciski izdevīgāko produktu, tādējādi radot iespēju Latvijas produktiem būt konkurētspējīgākiem nekā citu valstu precei. Iepirkumu uzraudzības birojam ar Latvijas Pašvaldību savienību būtu aktīvāk jāveic Latvijas pašvaldību informēšana par Publisko iepirkuma likuma piemērošanas iespējām.”: rosina LOSP ģenerālsekretārs Dīns Cielavs.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress