Home » Jaunumi, Latvija » LOSP vēršas pie valdības ar lūgumu samazināt PVN

LOSP vēršas pie valdības ar lūgumu samazināt PVN

2424246383_78c994467c_z

Jau ilgstošās debatēs un darba grupās Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir vērsusies pie valdības pārskatīt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai.

Ņemot vērā kritisko situāciju Eiropas Savienībā (ES) saistībā ar Krievijas noteikto embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, šis lēmums atstās negatīvas sekas uz jebkuru Latvijas uzņēmumu un ražotāju, kas līdz šim savu produkciju eksportēja uz Krieviju.

Šajā situācijā PVN likmes samazināšana ne tikai uzlabos vietējo iedzīvotāju pirktspēju un kopējo tautsaimniecības situāciju, bet arī palielinās mūsu uzņēmēju konkurētspēju vietējā tirgū uz importēto produktu fona, kas mūsu veikalu plauktos nonāk jau ar samazinātu PVN. Lielākajā daļā ES jau ir samazināts PVN pārtikai. Atsevišķās valstīs, dažādiem pārtikas produktiem tiek piemērotas atšķirīgas PVN likmes

“Tā kā esam vienotā ES tirgū, tad arī mūsu ražotājiem, pārstrādātājiem un patērētājiem būtu jābūt vienādiem nosacījumiem, lai spētu konkurēt ar citu ES dalībvalstu produktiem. Ar samazinātu PVN tiktu uzlabota uzņēmējdarbības vide un samazināti cenu kropļojumi, kuri veidojas ēnu un nelegālās ekonomikas ietekmē,” raksta LOSP.

Valsts nespēj kontrolēt izejvielu gala cenu, pieprasījumu un piedāvājumu, darbinieku algu apmēru, toties valsts var nākt pretī patērētājiem un ražotājiem samazinot nodokļu slogu, veicinot vietējās produkcijas patēriņu – konkrētajā situācijā samazinot PVN pārtikas produktiem.

Armands Krauze, LOSP valdes priekšsēdētāja vietnieks ES lietās un ārējos sakaros norāda: ”Lielākā daļa ES valstis nāk pretī saviem pārtikas ražotājiem un trūcīgākiem iedzīvotājiem samazinot PVN. Latvija līdz šim rīkojās tā it kā mūsu pārtikas ražotāji un iedzīvotāji būtu paši turīgākie Eiropā un nav samazinājusi PVN pārtikai. Krievijas krīze ir smags pārbaudījums mūsu ražotājiem, tādēļ ir nepieciešams ES un Latvijas valsts atbalsts. PVN samazināšana šajos apstākļos ir viens no veidiem kā valsts var atbalstīt savējos. Uzskatu, ka PVN likme ir jāsamazina, pieņemot 2015. gada budžetu.”

 

 

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress