Home » Jaunumi, Latvija » Straujuma: Krievijas embargo būtiski neietekmēs uzņēmumu peļņu

Straujuma: Krievijas embargo būtiski neietekmēs uzņēmumu peļņu

14571072006_280738e178_z

Kā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Krievijas noteiktais embargo būtiskas sekas uz Latvijas tautsaimniecības neatstās, taču, nenoliedzami, vissāpīgāk to izjutīs atsevišķas nozares, tai skaitā piensaimnieki.

Straujuma izsaka nožēlu, ka Krievija izvēlējusies uzsākt sankciju karu un noteikt lauksaimniecības produktu importa ierobežojumus tā vietā, lai samazinātu terorisma paplašināšanos Ukrainā. Tiek uzsvērts, ka patlaban pasaules ekonomika ir sašķelta divās daļās, vienā ir Krievija ar valstīm, kas atbalsta viņu, bet otrā pārējā pasaules daļa.

Ministru prezidente mierina, ka Krievijas embargo kopumā neatstās iespaidu uz Latvijas tautsaimniecību, taču brīdina, ka atsevišķas nozares tās ietekmēs, it īpaši piena nozari. Iespējams piena produktu cenu kritums.

Straujuma norāda, ka jādara viss iespējamais, lai Krievijas noteiktie pārtikas produktu importa ierobežojumi neietekmētu Latvijas uzņēmumu peļņu un neveicinātu to bankrotu.

Premjere gan noraida iespēju, ka līdz ar Krievijas ieviestajām sankcijām varētu būtiski pieaugt bezdarbs, norādot, ka uzņēmumi ir pieraduši pie Krievijas neparedzētajām rīcībām. Straujuma min 1998. gadu, kad Latvijas zivsaimniecība bijusi stipri atkarīga no Krievijas, taču spēja pārorientēties uz citiem tirgiem, kas būtu jādara arī šobrīd.

Straujuma aicina arī Latvijas sabiedrību pievērst vairāk uzmanības tam, kas tiek iegādāts veikalā, iesakot izvēlēties Latvijas produktus un tādējādi sniegt atbalstu Latvijas uzņēmumiem.

Šodien, plkst. 14:00 notiks atbildīgo ministru, lauksaimnieku un uzņēmēju sanāksme, kura tiks pārrunāta iespējamā rīcība. Straujuma norāda, ka uzņēmējiem varētu tikt piešķirtas nodokļu atlaides vai garantijas kredītam, tik pat svarīgi būtu palīdzēt alternatīvā tirgus meklēšanā.

11.augusta ārkārtas valdības sēdē varētu tikt pieņemti lēmumi par to, kā tiks atbalstīti Latvijas uzņēmēji, kā arī par vēršanos pēc kompensācijām Eiropas Savienībā (ES).

Kā jau vēstīts, Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress