Home » Baltija, Jaunumi » Baltijas valstīm vienoti jāvēršas ES par nepieciešamo atbalstu lauksaimniecības nozarēm

Baltijas valstīm vienoti jāvēršas ES par nepieciešamo atbalstu lauksaimniecības nozarēm

Good thing cows are curious

Piektdien, 12. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Igaunijas lauksaimniecības ministru Ivari Padaru apsprieda Krievijas ieviesto ekonomisko sankciju ietekmi uz Latvijas un Igaunijas lauksaimniecības nozarēm. Abi ministri pārrunāja nepieciešamos atbalsta pasākumus, kādus ES vajadzētu sniegt tām dalībvalstīm, kuras visvairāk ietekmējušas Krievijas sankcijas, informē Zemkopības ministrija.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Igaunijas lauksaimniecības ministrs Ivari Padars bija vienisprātis, ka Baltijas valstīm nepieciešams saskaņot vienotu nostāju jautājumā par nepieciešamajiem ES atbalsta pasākumiem lauksaimniecības un pārstrādes nozarēm pēc Krievijas sankciju ieviešanas, ko vienoti pārstāvēt ES institūcijās.

Igaunijas lauksaimniecības ministru interesēja Latvijas pieredze Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanas pasākumu īstenošanā un efektivitātē, jo nesen šī bīstamā infekcijas slimība ir konstatēta arī Igaunijā. Igaunija tāpat kā Latvija uzskata, ka ES ir jāsniedz lielāks līdzfinansējums ĀCM ierobežošanas un apkarošanas pasākumiem, jo ES dalībvalstīs, kurās konstatēta šīs bīstamā slimība, no nacionālajiem budžetiem tās apkarošanai nepieciešams daudz finanšu līdzekļu

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress