Home » Eiropa, Jaunumi » ES varētu pārskatīt sadarbību ar Krieviju enerģētikas jomā

ES varētu pārskatīt sadarbību ar Krieviju enerģētikas jomā

Addressing Global and European Challenges: Angela Merkel

Eiropas Savienība (ES) pašlaik atrodas tālu no sankciju atcelšanas pret Krieviju, paziņojusi Vācija kanclere Angela Merkele.

Preses konferencē Berlīnē, Merkele paziņojusi, ka ņemot vērā to, ka situācijā Ukrainā aizvien ir kritiska un Krievijas agresija aizvien turpinās, pašlaik nevar būt runas par sankciju atcelšanu.

Vācijas kanclere norādīja, ka, gadījumā, ja situācija neuzlabosies, ES nāksies lemt par sankciju pastiprināšanu pret Krieviju enerģētikas nozarē.

Enerģētikas partnerība ar Krieviju ir ļoti nozīmīga un tā ES sniedz vairākas priekšrocības, tāpēc mērķis nav pārtraukt šo sadarbību pilnībā, norādīja Merkele, skaidrojot, ka sadarbības turpināšana ir abu partneru interesēs.

Taču, ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, nāktos mainīt vidējā vai ilgtermiņa perspektīvas enerģētikas jomā.

Kā ziņots, reaģējot uz Krievijas darbībām Ukrainā, 12. septembrī spēkā stājās ES sankcijas pret Krieviju. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress