Home » Jaunumi, Latvija » Latvijas un Kipras lauksaimniecības ministri vienojas par aktīvāku savstarpēju tirdzniecību ar lauksaimniecības un mežsaimniecības produkciju

Latvijas un Kipras lauksaimniecības ministri vienojas par aktīvāku savstarpēju tirdzniecību ar lauksaimniecības un mežsaimniecības produkciju

duklavs141

Trešdien, 17.septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Kipras Republikas lauksaimniecības, dabas resursu un vides ministru Nikosu Koujiali (Nicos Kouyialis). Tikšanās laikā abu valstu ministri vienojās par turpmākām daudz ciešākām sadarbības saitēm abu valstu starpā, tajā skaitā stiprinot gan tirdzniecību, gan arī atbalstu kooperācijas un konsultāciju jautājumos, informē Zemkopības ministrija.

Kaut arī līdz šim, starp abām valstīm nav bijusi izteikta sadarbība lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, ministri uzsvēra nepieciešamību aktivizēt tirdzniecību ar lauksaimniecības un mežsaimniecības produkciju. Tika runāts par iespēju Latvijas delegācijai apmeklēt Kipru, lai uzņēmēji varētu izveidot praktiskas sadarbības saites.

Nikoss Koujialis solīja atbalstīt Latvijas un pārējo Baltijas valstu, Polijas un Somijas prasību Eiropas Komisijai par adekvātiem un nekavējošiem risinājumiem Krievijas ieviesto sankciju rezultātā cietušo nozaru, īpaši piena nozares atbalstam. Savukārt Jānis Dūklavs īsi iepazīstināja viesi ar Latvijas prezidentūras ES Padomē provizoriskajām prioritātēm.

Latvijas tirdzniecības bilance ar Kipru pēdējo trīs gadu laikā ir bijusi negatīva. Visvairāk eksportēti bezalkoholiski un alkoholiski dzērieni (2012.gadā – 829,73 tūkst.EUR; 2013.gadā – 431,05 tūkst.EUR). Lielākoties – degvīns, alus, ūdens un bezalkoholiskie dzērieni.

Otra visvairāk eksportēto preču grupa ir veģetējoši augi, griezti ziedi un dekoratīvi zaļumi. Lielākoties eksportējam svaigus grieztos ziedus un zaļumus. Salīdzinot 2012.gada rādītājus ar 2011.gadu, ekports ir pieaudzis 62 reizes. Savukārt 2013.gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, ekporta vērtība ir samazinājusies par 53,5 procentiem.

Ja runājam par importu no Kipras uz Latviju, pēdējo trīs gadu laikā lielākoties ievedam pārtikas rūpniecības atkritumus un sagataves dzīvnieku barībai, granulētas vai negranulētas pākšaugu klijas, atsijas un citus atlikumus. Kaut arī šo preču importa vērtība 2013.gadā, salīdzinot ar 2012.gadu (11,66 miljoni EUR) ir samazinājusies, šo preču imports no Kipras un Latviju ir dominējošais.

No Kipras 2013.gadā vairs neimportējām pārtikas dārzeņus, augļus un riekstus. Savukārt 2012.gadā ir uzsākts augu un sēkļu eļļu imports un, salīdzinot 2013.gada rādītājus ar 2012.gada rādītājiem, importa vērtība ir palielinājusies gandrīz 22 reizes. Pēdējo trīs gadu laikā pakāpeniski ir palielinājusies alkoholisku un bezalkoholisku dzērienu importa vērtība.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress