Home » Jaunumi, Latvija » Ušakovs: Rīgas un Astanas sadarbība rada jaunas iespējas uzņēmējiem

Ušakovs: Rīgas un Astanas sadarbība rada jaunas iespējas uzņēmējiem

ES dârza svçtki 2010

Trešdien, 24.septembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs vizītes laikā Kazahstānas galvaspilsētā Astanā tikās ar šīs pilsētas akimu (mēru) I.Tasmagambetovu un piedalījās Kazahstānas un Latvijas biznesa foruma atklāšanā, informē Rīgas dome.

Tikšanās laikā Astanas pilsētas galva atzīmēja, ka Rīga ir ļoti perspektīvs biznesa partneris. „Kazahstānas un Latvijas biznesa forums ir ļoti laba iespēja attīstīt abu valstu sakarus un ekonomisko sadarbību. Pagaidām savstarpējās tirdzniecības preču apgrozījums ir neliels, bet Kazahstāna ir bagāta ar izrakteņiem un izejvielām, tai ir daudz ķīmiskās rūpniecības produktu. Astana par Kazahstānas galvaspilsētu ir tikai 16 gadus, taču tā ir augoša un perspektīva pilsēta, tādēļ mēs labprāt pārņemsim Rīgas pieredzi daudzās jomās, piemēram, sabiedriskā transporta e-biļešu sistēmas un videonovērošanas sistēmas ieviešanā,” sacīja I.Tasmagambetovu

Savukārt N.Ušakovs norādīja, ka labas attiecības starp galvaspilsētām veicina labas starpvalstu attiecības ekonomiskajā jomā: „Piekrītu, ka preču apgrozījums nav liels, taču tāpēc esam šobrīd šeit – Astanā. Kazahstānā mēs meklējam savu preču noieta tirgu un gaidām investīcijas no šīs valsts. Rīgu, protams, interesē arī Kazahstānas tūristu plūsma uz mūsu pilsētu.”

Abu pilsētu vadītāji vienojās par Rīgas un Astanas konkrētu sadarbības pasākumu plānu līdz 2016. gadam tirdzniecības, ekonomikas, investīciju, arhitektūras, būvniecības, komunālās saimniecības, ielu un transporta infrastruktūras, kultūras u.c. jomās.

Kā ziņots, šonedēļ Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atrodas vizītē Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, kur bez tikšanās ar Astanas akimu (mēru) I.Tasmagambetovu piedalīsies Kazahstānas – Latvijas biznesa forumā un projekta „Rīgas marka” prezentācijā tirdzniecības centrā „Han Šatir”, kā arī atklās piemiņas zīmi staļinisma represijās cietušajiem Latvijas iedzīvotājiem. Kopā ar mēru un pašvaldības pārstāvjiem Kazahstānas galvaspilsētu apmeklē arī plaša Latvijas uzņēmēju delegācija.

 

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress