Home » Jaunumi, Latvija » Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē

Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē

united_nations_flag

21. oktobrī ANO Ģenerālā Asambleja ar 175 balsīm par ievēlēja Latviju ANO Cilvēktiesību padomē (turpmāk – Padome) uz termiņu no 2015. līdz 2017. gadam.  Šī ir pirmā reize, kad Latvija tikusi ievēlēta Padomē, kas ir svarīgākā ANO cilvēktiesību struktūra cilvēktiesību jomā. No 2015. gada 1. janvāra Padomē darbu uzsāks 15 jaunievēlētās valstis: Albānija, Bangladeša, Bolīvija, Botsvāna, Gana, Indija, Indonēzija, Katara, Kongo, Latvija, Nīderlande, Nigērija, Paragvaja, Portugāle un Salvadora, informē Ārlietu ministrija.

Ievēlēšana Padomē ir apliecinājums Latvijas sasniegtajam cilvēktiesību jomā nacionālā un starptautiskā līmenī. Cilvēktiesību aizsardzība ir viena no Latvijas prioritātēm, ko atspoguļo valsts aktīvā darbība starptautiskajās organizācijās.

Pārstāvība Padomē Latvijai ļaus sniegt ieguldījumu cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanā visā pasaulē. Latvija sniegs stingru atbalstu ANO cilvēktiesību mehānismu neatkarībai un efektivitātei. Padomē Latvija sekmēs savas cilvēktiesību jomas prioritātes – sieviešu tiesības un dzimumu līdztiesību, vārda brīvību, t.sk. virtuālajā vidē, kā arī paaugstināt pilsoniskās sabiedrības līdzdalību. Latvija turpinās savu ilggadējo iniciatīvu – aicināt ANO dalībvalstis izsniegt pastāvīgo ielūgumu ANO ziņotājiem un darba grupām, jeb tā saucamajām speciālajām procedūrām, kā arī uzturēt atvērtu dialogu un konstruktīvu sadarbību ar attiecīgo mandātu turētājiem.

Padome ir starpvaldību institūcija, kas ir atbildīga par cilvēktiesību veicināšanu un aizsardzību, kā arī cilvēktiesību pārkāpumu risināšanu pasaulē. Padomi veido 47 dalībvalstis (no Āfrikas – 13, Rietumeiropas un citu valstu grupas – 7, Āzijas – 13, Latīņamerikas – 8, Austrumeiropas grupas – 6), kuras ANO ĢA ievēl uz 3 gadu termiņu. Latvija darbojas Austrumeiropas grupā.

Padome tika nodibināta 2006. gada 15. martā, aizvietojot ANO Cilvēktiesību komisiju. Latvija bija pārstāvēta ANO Cilvēktiesību komisijā no 1999. līdz 2001. gadam.

 

 

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress