Home » Baltija, Jaunumi, Lietuva » Lietuva kļūst par pirmo valsti pasaulē, kur nepilngadīgie nevar iegādāties enerģijas dzērienus

Lietuva kļūst par pirmo valsti pasaulē, kur nepilngadīgie nevar iegādāties enerģijas dzērienus

energy-drinks

Lietuvas mediji ziņo, ka valsts novembrī kļūs par pirmo valsti pasaulē, kurā nepilngadīgie nevarēs iegādāties enerģijas dzērienus.

Likums paredz, ka mazumtirgotājiem un bārmeņiem būs jānoskaidro enerģijas dzēriena pircēja vecums, lai pārliecinātos, ka jaunietis ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Enerģijas dzēriena likums ir ļoti līdzīgs alkoholisko dzērienu aprites likumam.

Saskaņā ar jauno likumu, par enerģijas dzērienu ir uzskatāms jebkurš dzēriens, kurš satur 150 miligramus vai vairāk kofeīna uz viena litra dzērienu. Dzērieni, kuri satur taurīnu, guanīnu, ginku ekstraktu un citus nervu sistēmas stimulatorus arī tiks pieksaitīti pie enerģijas dzērieniem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) atbalsta Lietuvas lēmumu un uzskata, ka enerģijas dzērieni ir nopietna sabiedrības veselības problēma, tādēļ jauniešiem to iegādāšanās ir jāierobežo. PVO ierosināja arī ierobežot enerģijas dzērienu marketingu.

PVO aicināja arī citas valstis sekot Lietuvas piemēram.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress