Home » Baltija, Jaunumi » Luksemburgā plānots lemt par nozvejas kvotām 2015. gadā

Luksemburgā plānots lemt par nozvejas kvotām 2015. gadā

Fishes

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 13. un 14. oktobrī dosies uz Luksemburgu, kur ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē plānots lemt par nozvejas kvotām Latvijas zvejniekiem 2015. gadā Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī. Latvijai vissvarīgākais ir panākt pēc iespējas mazāku samazinājumu brētliņas Baltijas jūrā krājumam, informē Zemkopības ministrija.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Somijas kolēģiem turpinās prasīt ES atbalstu piena nozarei, ko visnegatīvāk ir ietekmējušas Krievijas ieviestās ekonomiskās sankcijas.

„Igaunija, Latvija, Lietuva un Somija ir sagatavojušas un iesniegušas dokumentu par nepieciešamību steidzami ieviest mērķētu atbalstu piena nozarei Krievijas embargo rezultātā visvairāk cietušajās valstīs. Kopš importa aizlieguma ieviešanas piena iepirkuma cenas ir strauji samazinājušās, izraisot lielus zaudējumus piena lauksaimniekiem. Ir nepieciešams steidzami ieviest īpašus atbalsta pasākumus piena nozarei tām valstīm, kas visvairāk cietušas šīs krīzes rezultātā – Baltijas valstīm un Somijai. Tā kā Krievijas sankcijas ir atbilde uz kopējām Eiropas Savienības ārlietu politikas aktivitātēm, tad arī šo sankciju negatīvās sekas ir jārisina kopējā Eiropas Savienības līmenī,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē tiks izskatīts arī Latvijai aktuālais jautājums par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanas pasākumiem. Visām ĀCM skartajām valstīm ir vienots viedoklis par to, ka ES nepieciešams segt izdevumus 100 procentu apmērā par pasākumiem, kas veikti šās bīstamās infekcijas slimības uzraudzībā, kontrolē un apkarošanā.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress