Home » Eiropa, Jaunumi » Ārlietu ministrs Francijas valsts sekretāram Eiropas lietās izsaka bažas par iespējamo „Mistral” darījumu

Ārlietu ministrs Francijas valsts sekretāram Eiropas lietās izsaka bažas par iespējamo „Mistral” darījumu

15572540070_59ec674009_z

10. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Francijas Ārlietu un starptautiskās attīstības ministrijas valsts sekretāru Eiropas lietās Arlemu Dezīru (Harlem Désir), kas uzturas vizītē Latvijā. Tikšanās laikā pārrunāja Latvijas kā nākamās prezidentūras ES Padomē prioritātes, drošības situāciju reģionā un Latvijas – Francijas divpusējās attiecības, informē Ārlietu ministrija.

E. Rinkēvičs informēja par prioritārajiem jautājumiem, uz kuriem Latvija koncentrēsies tās prezidentūras ES Padomē laikā, proti, Eiropas konkurētspējas un izaugsmes veicināšana, tai skaitā investīcijas, klimata un enerģijas politikas satvars, digitālā tirgus potenciāla maksimāla izmantošana ES izaugsmē, kā arī Eiropas lomas stiprināšana starptautiskajā arēnā, uzsverot ES sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm un Centrālāziju. Puses apmainījās viedokļiem arī par ES institucionālajiem jautājumiem un ES Kopējo drošības un aizsardzības politiku.

Amatpersonas pārrunāja drošības situāciju reģionā, akcentējot notikumus Ukrainā un nosodot 2. novembrī notikušās demokrātiju diskreditējošās „vēlēšanas” separātistu kontrolētājās teritorijās Doņeckas un Luhanskas apgabalos Ukrainā. E. Rinkēvičs arī norādīja uz kritisko situāciju ar mazākumtautību pārstāvju tiesību ievērošanu Krievijas okupētajā Krimas pussalā, kas nemainīgi uzskatāma par Ukrainas teritoriju. Pārrunājot drošības politikas aktualitātes, ārlietu ministrs pievērsās „Mistral” tēmai un norādīja, ka, ņemot vērā esošo drošības situāciju, šāds darījums ir nepieņemams. A. Dezīrs informēja par Francijas valdības oficiālo pozīciju, ka šobrīd nav piemērotu nosacījumu komerciālā līguma izpildei. E. Rinkēvičs aicināja Francijas valdību nopietni apsvērt šī darījuma tālejošās sekas.

Pievēršoties Latvijas – Francijas divpusējām attiecībām, ārlietu ministrs pateicās Francijai par tās iesaisti kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumos Baltijas valstīs, par izrādīto atbalstu gaidāmajai Latvijas prezidentūrai ES Padomē. E. Rinkēvičs atkārtoja ielūgumu Francijas ārlietu ministram šogad ierasties vizītē Latvijā.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress