Home » Jaunumi, Krievija » Krievija iegulda 100 miljardus rubļu VTB bankas glābšanā

Krievija iegulda 100 miljardus rubļu VTB bankas glābšanā

220514-Money-Russia-rubles

Lai glābtu otro lielāko Krievijas banku VTB, Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs parakstījis rīkojumu, kas paredz noguldīt kredītiestādē 100 miljardus rubļu, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Ņemot vērā Krievijas ekonomiskās grūtības, ko ietekmējušas rietumvalstu noteiktās sankcijas, rubļa kritums, naftu cenu sarukums un uzņēmumu krīzes draudi, arvien apdraudētāki kļūst Krievijas banku sektori.

Lai glābtu kārtējo banku, lielvalsts no Nacionālā labklājības fonda plāno kredītiestādei pārskaitīt 100 miljardus rubļu. Pēc valsts prezidenta Vladimira Putina rīkojama, valsts vadošajām bankām jāsaņem kapitāls, lai tās varētu kreditēt investīciju projektus.

Paredzot ekonomisko krīzi, VTB novembra beigās lūdza valdību noguldīt 250 miljardus rubļu.

Līdzīgas grūtības piedzīvojušas arī citas Krievijas bankas – pagājušā nedēļā valsts bija spiesta glābt pirmo finanšu grūtībās nonākušo komercbanku – “Trust Bank”, tajā noguldot 30 miljardus rubļu.

Arvien smagākā situācijā nonāk arī valsts uzņēmumi, kas jau oktobra sākumā atkārtoti vērsušies pie valsts labklājības fonda, lūdzot finansiālu palīdzību, tai skaitā arī lielākie Krievijas naftas uzņēmumi “Rosneft” un “Novatek”.

 

 

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress