Home » Jaunumi, Latvija » Prognozē dzelzceļa kravu apjoma samazināšanos par 20%

Prognozē dzelzceļa kravu apjoma samazināšanos par 20%

bild

Patlaban sankciju sekas ir jūtamas minimāli, taču uzņēmums gatavs arī sliktākām prognozēm, tā šorīt intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja VAS „Latvijas dzelzceļš” vadītājs Uģis Magonis.

Ņemot vērā faktu, ka šobrīd ģeopolitiskā situācija ir sarežģījusies, arī „Latvijas Dzelzceļam” gada nogalē tika prognozēts samazināts iekšzemes kopprodukts un būtiski zaudējumi. Taču par laimi ļaunākās prognozes nav piepildījušās un gads tradicionāli iesācies labāk.

Magonis atklāj, ka janvārī „Latvijas Dzelzceļš” pārvadājis kravu vairāk par 5 miljoniem, taču neskatoties uz to, ka ļaunākās prognozes gājušas secen, uzņēmums ir piesardzīgs ar budžetu un šogad tiek prognozēts, ka dzelzceļu pārvadājamo kravu apjoms saruks par 20%.

Komentējot sankciju sekas, Magonis norāda, ka tās jūtamas minimāli, atzīmējot, ka visvairāk uzņēmums ir jutis no tām sankcijām, kas attiecināmas uz naftas rūpnīcu un tehnoloģijām.

„Mēs esam ieciklējušies uz vārdu sankcijas, bet mums galvenais būtu pārtraukt karu Ukrainā”, sacīja Magonis, norādot, ka sankcijas nekur nevienā pasaules galā nav palīdzējušas izbeigt karu.

Uz jautājumu, vai Krievijas rubļa kritums neietekmē dzelzceļa kravu apjomu, uzņēmuma vadītājs norādīja, ka patlaban sekas nav jūtamas un eksports necieš.

Runājot par nākotni, Magonis atklāj, ka ir domāts veidot ciešāku kontaktu ar Skandināviju un Azerbaidžānu.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress