Home » Jaunumi, Latvija » Savickis: LG akciju potenciālais pircējs “Marguerite” atbilst Latvijas interesēm

Savickis: LG akciju potenciālais pircējs “Marguerite” atbilst Latvijas interesēm

Diskutē par Latvijas attiecībām ar Krieviju un enerģētisko drošību

Eiropas finanšu institūciju izveidotais fonds “Marguerite”, kas izrādījis interesi iegādāties “Latvijas gāzes” (LG) akcijas,  kā investors atbilst Latvijas interesēm, otrdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja LG līdzīpašnieka “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis.

Savickis norādīja, ka Latvijas valstij jānopērk Vācijas koncerna “E.ON Ruhrgas” akcijas pašai vai, gadījumā, ja investors atbilst Latvijas interesēm, jāļauj tam iegādāties šīs akcijas, vienlaikus tomēr uzsverot, ka valdībai nebūtu jāsteidzas ar līguma noslēgšanu.

Savickis skaidro, ka tā kā pirmpirkumu tiesības ir Latvijai, tad arī valstij no savas puses būtu jāvērtē, vai šis pircējs ir atbilstošs.  Ja nē, jāizvērtē sava iespēja izmantot savas pirmpirkuma tiesības un šīs daļas iegādāties.

Savukārt runājot par gāzes tirgus liberalizāciju, Savickis norādīja, LG sadalīšana būtu pretrunā ar akcionāru līgumu un tas varētu sabojāt attiecības ar lielāko akcionāru – Krievijas gāzes koncernu “Gazprom”:“Bojāt attiecības ar “Gazprom” nozīmē attiecību bojāšanu ar Krieviju,” sacīja Savickis.

Jau vēstīts, ka “Latvijas Gāzes” akcijas, iespējams, tiks pārdotas vairāku Eiropas banku fondam “Marguerite”.

 

 

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress