Home » Jaunumi, Latvija » Vairāki Latvijas ražotāji saņem atļauju tirgot produktus Ķīnā

Vairāki Latvijas ražotāji saņem atļauju tirgot produktus Ķīnā

phpqLqRWZAMĶīnas Tautas Republikas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija savā mājas lapā publicējusi desmit Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kam ir atļauts eksportēt uz Ķīnu vairāku veidu piena produktus, piemēram, sierus, piena pulveri, krējumu un saldējumu.

Šie desmit Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumi ir: “AS “Preiļu siers”, AS “Rīgas piena kombināts”, AS “Valmieras piens”, SIA “Latvijas piens”, AS “Cesvaines piens”, AS “Rankas piens”, AS “Smiltenes piens”, AS “Smiltenes piens Blomes pienotava”, AS “Jaunpils pienotava” un SIA “Rīgas piensaimnieks”.

2014. gadā sākumā Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija inspicēja arī Latvijas kautuves, lai sertificētu svaigas un saldētas liellopu un aitu gaļas eksportu uz Ķīnu. Plānots, ka arī trīs Latvijas kautuves tuvākajā laikā tiks atļauts eksports uz Ķīnu.

“Esmu gandarīts, ka Zemkopības ministrijas un Pārtikas un veterinārā dienesta vairāku gadu darbs ir vainagojies panākumiem un Ķīna desmit Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem ir atļāvusi savu produkciju eksportēt uz šo valsti. Ķīnas tirgus ir milzīgs, tāpēc Latvijas pārtikas pārstrādātājiem ir ļoti liela interese par eksporta iespējām. Zemkopības ministrija un Pārtikas un veterinārais dienests sadarbību ar Ķīnu par Latvijā ražotās produkcijas eksportu uz šo valsti sāka jau 2013. gadā. 2014. gadā notika Zemkopības ministrijas un Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvju tikšanās ar Ķīnas kompetento iestāžu, kas atbildīgas par uzņēmumu atzīšanu produkcijas eksportam, speciālistiem, savukārt 2015. gada sākumā Ķīnas eksperti apmeklēja vairākus Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumus, lai pārliecinātos, ka tajos ražotā produkcija ir droša un kvalitatīva,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

No 4. līdz 7. maijam Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies vizītē uz Ķīnas Tautas Republiku, lai ar vairākām Ķīnas augsta ranga amatpersonām un atbildīgo institūciju vadību pārrunātu iespējas palielināt Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas eksportu uz Ķīnu. Kopā ar zemkopības ministru Ķīnu vizītē apmeklēs arī Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress