Home » Eiropa, Jaunumi » Grieķija veikusi parāda procentu maksājumu SVF

Grieķija veikusi parāda procentu maksājumu SVF

timthumb5Grieķija ceturtdien veikusi aizdevuma procentu maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), liecina fonda informācija.

“Grieķija ir samaksājusi procentu maksājumus SVF noteiktajā termiņā,” teikts SVF paziņojumā.

Šī ir pirmā reize kopš jūnija, kad Grieķija veikusi maksājumu SVF noteiktajā termiņā.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paudis pārliecību, ka vienošanās ar aizdevējiem ir pavisam tuvu.

“Mēs esam tuvu, lai noslēgtu vienošanos ar aizdevējiem. Neskatoties uz grūtībām, ar kurām mēs saskaramies, mēs ceram, ka līdz ar šo līgumu beigsies nenoteiktība par Grieķijas nākotni,” sacīja Ciprs.

Abas puses ir pauduši pārliecību, ka vienošanās ir iespējama un kā norāda Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers, sarunas ir apmierinošas un vienošanās ir iespējams noslēgt jau šajā mēnesī, vēlams pirms 20. datuma.

Kā zināms, jūlijā Eiropas Savienības (ES) pārstāvji un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) kreditori ieradušies Atēnās lai nekavējoties sāktu sarunas ar Grieķijas valdību par jaunu finansiālu atbalstu.

Grieķijas parlaments apstiprināja otro politikas izmaiņu paketi, ko valsts kreditori bija pieprasījuši pieņemt pirms detalizētāku sarunu sākšanās par 86 miljardu eiro glābšanas programmu.

Tikmēr grūtības piedzīvojusi Atēnu fondu biržā, kurās akciju vērtība nedēļas sākumā nokritās par gandrīz 23 procentiem pēc tam, kad pirmdien atsāka darbību pēc piecu nedēļu pārtraukuma.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress