Home » Jaunumi, Krievija » Krievijā atjauno atklātu piekļuvi Vikipēdijai

Krievijā atjauno atklātu piekļuvi Vikipēdijai

wikipedia

Krievijā atjaunota piekļuve krievu interneta enciklopēdijai “Vikipēdija”, liecina Krievijas cenzūras iestādes “Roskomnadzor” paziņojums.

Plašu rezonansi sabiedrībā izraisījusi ziņa, ka Krievijas cenzūras iestāde “Roskomnadzor” nolēmusi bloķēt interneta enciklopēdiju „Vikipēdija”, vēsta ārvalstu mediji.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad dienvidu ciemata prokurors paudis bažas par rakstu, kas satur informāciju par aizliegtu narkotisko vielu – čaras. Prokuroram gan ir maz iemesla, lai uztrauktos, ka čaras varētu iznīcināt viņa kopienu, jo ciematā dzīvo tikai apmēram 8000 cilvēku un atrodas daudzu tūkstošu jūdžu attālumā no vietas, kur zāles ir populārs, piemēram, Indijā un Nepālā.

Krievijas interneta sargsuns “Roskomnadzor” lūdzis bloķēt piekļuvi rakstam pagājušajā nedēļā, tomēr Vikipēdijas administrācija nolēma šo rakstu pārcelt uz citu URL linku, kas izsaucis Krievijas cenzoru pretestību, jo šīs darbības nav ierobežojušas lietotāju piekļuvi informācijai, kura atzīta par aizliegtu.

Dienests paziņojis, ka atsevišķa šķirkļa bloķēšana “Vikipēdijā” var novest pie visas “Vikipēdijas” bloķēšanas HTTPS protokola funkcionēšanas īpatnību dēļ.

Lai izvairītos no šādas iespējas, raksts par narkotisko vielu “čaras” izrediģēts atbilstoši Krievijas likumiem un līdz ar to atjaunota Krievijas piekļuve Vikipēdijai, otrdien ziņo Krievijas cenzūras iestāde.

Informāciju apstiprinājis arī kompānijas “Wikimedia.ru” izpilddirektors Staņislavs Kozlovskis, kas iepriekš asi paudis savu nostāju, norādot, ka negatavojas pārtraukt izmantot HTTPS protokolu, lai padarītu vieglāk īstenojamu “Roskomnadzor” cenzūru.

Kozlovskis apstiprina, ka ”Roskomnadzor” izslēdzis no aizliegto vietņu reģistra rakstu, kurā ir informācija par narkotikām.

Dienests norādījis, ka tam vairs nav pretenziju pret šķirkli.

Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress