Home » Eiropa, Jaunumi » Lauksaimnieku protestā Briselē piedalīsies pieci tūkstoši dalībnieku

Lauksaimnieku protestā Briselē piedalīsies pieci tūkstoši dalībnieku

i1Lauksaimnieku protestu akcijā Briselē piedalīsies aptuveni pieci tūkstoši dalībnieku, no kuriem simts būs no Baltijas valstīm, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

7.septembrī plānota Eiropas Savienības zemnieku protesta akcija Briselē, kura solās būt pēdējo gadu vērienīgākā protestu akcija.

Dzelzkalēja norādīja, ka no Baltijas valstīm uz protestu akcija dosies aptuveni simts dalībnieku, taču kopējais skaists varētu būt ap pieciem tūkstošiem.

“Latvijā vissmagākā situācijā šobrīd ir piena sektors, un tas, ko Latvija prasa ir lai piena sektorā tiktu atdota nauda, kas samaksāta par piena kvotām. Tāpat tiek prasīts pārskatīt intervences cenas pienam, kuras nav mainītas no 2008. gadā un neatbilst pašreizējai tirgus situācijai. Tāpat Latvijai ir svarīgi, lai mūsu reģions saņemtu tiešo atbalstu, jo no Krievijas sankcijām vissmagāk cietušas tieši Baltijas valstis,” skaidro Dzelzkalēja.

Viņa norāda, ka lauksaimniecības krīze ir ieilgusi un svarīgi, lai Briselē būtu jāpieņem politisks lēmums par regulējumu, cik apjomīgu uzcenojumu tirgotāji drīkst piemērot piena produktiem. Viņa vienlaikus atzīst, ka tā būtu iejaukšanās brīvajā tirgū, taču acīmredzot cits risinājums netiks atrasts.

“Pašlaik situācija ir tik nokaitēta, ka, iespējams, nāksies pieņemt tādu lēmumu, kas ietekmēs šo brīvo tirgu,” pauda biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve.

Jau vēstīts, ka Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, pagarinājusi pārtikas embargo.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress