Home » Eiropa, Jaunumi » Eiropas Savienība uz četriem mēnešiem atcels sankcijas pret Baltkrieviju

Eiropas Savienība uz četriem mēnešiem atcels sankcijas pret Baltkrieviju

UKRAINE-BELARUS-YANULOVYCH-LUKASHENKOEiropas Savienība (ES) uz četriem mēnešiem atcels sankcijas pret Baltkrieviju, tostarp attiecībā uz autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko, ziņo diplomātiskie avoti.

ES ārlietu ministri galējo lēmumu pieņems pirmdien, beidzoties trīs nedēļu ilgušām smagām sarunām, pozitīvi reaģējot uz Lukašenko sešu politiski ieslodzīto atbrīvošanu augustā un miera sarunu organizēšanu februārī priekš Ukrainas.

Šāda rīcība ir nostiprinājusi priekšstatu ES amatpersonām, ka Lukašenko, tuvs Maskavas sabiedrotais, kas Rietumos pazīstams kā “Eiropas pēdējais diktators”, tomēr Baltkrieviju virza uz Eiropas pusi.

“Atkarībā no Lukašenko rīcības prezidenta vēlēšanās, lēmums atcelt sankcijas uz četriem mēnešiem tiks oficiāli pieņemts pirmdien. ES ir nepieciešams reaģēt uz politiski ieslodzīto atbrīvošanu,” norādīja ES vecākais diplomāts.

Tāpat, reta protesta rezultātā, Lukašenko ir sācis apšaubīt, vai Krievijai vajadzētu Baltkrievijā veidot militāro gaisa bāzi.

ES uzstāj, ka ir pārliecināta, ka Lukašenko, kas ir pie varas 21 gadu, ir iespējams svētdien uzvarēt arī savu piekto pilnvaru termiņu.

Diplomāti atklāja, ka no ES sankciju saraksta tiks atbrīvoti aptuveni 140 cilvēki, kuriem līdz februāra beigām būs ļauts veikt dažādus naudas norēķinus un uzglabājumus ES. Ieroču embargo gan saglabāsies.

Daži no Baltkrievijas uzņēmumiem būs tiesīgi saņemt finansējumu no Eiropas Investīciju bankas. Apturot ierobežojumus, kas bloķē Baltkrieviju no Eiropas kapitāla tirgiem, eksporta kredītu apdrošināšanas vai ES tehniskās palīdzības, nozīmēs, ka Krievija vairs nav vienīgais finansējuma avots Baltkrievijai.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress