Home » Eiropa, Jaunumi » Turcija draud Krievijai pārtraukt kopīgo atomelektrostacijas projektu

Turcija draud Krievijai pārtraukt kopīgo atomelektrostacijas projektu

n_77881_1Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans paziņoja, ka Krievijai ir citas iespējas, kā varētu saņemt dabasgāzi, un citas valstis, kas varētu Turcijā veidot pirmo atomelektrostaciju, atsaucoties uz Krievijas pārkāpumiem Turcijas gaisa telpā.

Kā ziņots, Krievijas reaktīvās lidmašīnas divas reizes nedēļas nogalē ielidoja Turcijas gaisa telpā.

“Mēs nevaram pieņemt pašreizējo situāciju. Krievijas paskaidrojumi par gaisa telpas pārkāpumiem nav pārliecinoši,” norādīja Erdogans.

Viņš teica, ka ir aizvainots par, kas ir noticis, bet pašlaik neplāno par to runāt ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

“Tie ir jautājumi, par ko Krievijai vajadzētu apdomāties. Ja krievi nebūvēs atomelektrostaciju Turcijas dienvidos, to izdarīs kāds cits,” viņš teica.

Turcija 2013. gadā pasūtīja Krievijas uzņēmumam “Rosatom” būvēt valstī četrus 12000 megavatu reaktorus, bet sākuma datums Turcijas pirmajam atomelektrostacijas projektam nav noteikts.

“Mēs esam Krievijas numur viens dabasgāzes patērētājs. Zaudējot Turciju, Krievija nopietni ciestu. Ja nepieciešams, Turcija varēs savu dabasgāzi saņemt no dažādām citām vietām,” piebilda Turcijas prezidents.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress