Home » Jaunumi, Krievija » ASV sagaida ES sankciju pagarināšanu pret Krieviju

ASV sagaida ES sankciju pagarināšanu pret Krieviju

timthumb

ASV sagaida, ka Eiropas Savienība (ES) paplašinās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju līdz brīdim, kad pilnībā tiks panākta Minskas līguma īstenošana.

“Mēs esam cieši strādājuši ar ES, lai uzturētu ekonomisko spiedienu uz Krieviju, līdz Minskas līgums tiek pilnībā īstenots. Esam pārliecināti, ka šādā garā mums ir jāturpina,” sacīja ASV ministra vietnieks Adams Szubins.

Kā zināms, Eiropas Savienības (ES) valstis uz nākamo nedēļu atlikušas lēmuma pieņemšanu par Krievijai noteikto ekonomisko sankciju pagarināšanu, jo Itālija paudusi vēlmi, lai lēmumu pieņem ES līderi samitā, kas norisināsies nākamajā ceturtdienā un piektdienā.

28 dalībvalstu vēstnieki tikās trešdien, lai bez jebkādām debatēm par sešiem mēnešiem pagarinātu sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās lomu Ukrainas konfliktā.

Tomēr neilgi pēc tam ES diplomātiskais avots pavēstījis, ka jautājums par sankciju pagarināšanu izņemts no darba kārtības un vēstniekiem tiekoties ceturtdien tiks apspriesti citi temati.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

ES amatpersonas norādīja, ka pastāv iespēja, ka Rietumvalstis atcels sankcijas pret Kremli, taču tikai tādā gadījumā, ja Maskava īstenos visus punktus, kuri ir atzīmēti Minskas līgumā. Kamēr šīs saistības netiks pildītas, ES ierobežojošie pasākumi pret Krieviju paliks spēkā.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress