Home » Eiropa, Jaunumi » ĀM: «Brexit» neietekmēs ES un ASV Brīvā tirdzniecības nolīguma sarunu gaitu

ĀM: «Brexit» neietekmēs ES un ASV Brīvā tirdzniecības nolīguma sarunu gaitu

«Brexit» (Lielbritānijas iedzīvotāju lēmums referendumā izstāties no Eiropas Savienības (ES)) neietekmēs ES un ASV Brīvā tirdzniecības nolīguma jeb TTIP sarunu gaitu, uzskata Ārlietu ministrijā (ĀM).

«Referendums Lielbritānijā par izstāšanos no ES nav tiešā veidā ietekmējis sarunu gaitu, un notiek aktīva gatavošanās 14.sarunu kārtai jūlija vidū Briselē. To apliecinājušas abas puses – ES Tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma un ASV Tirdzniecības pārstāvis Maikls Fromans savos paziņojumos. Par spīti referenduma rezultātiem joprojām uzskatām, ka TTIP ir jānoslēdz gan ekonomisku, gan stratēģisku iemeslu dēļ,» aģentūrai BNS norādīja ĀM preses sekretārs Raimonds Jansons.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Lielbritānijas referenduma ietekme uz nolīguma sarunām tiks izvērtēta kontekstā ar kopējo politisko procesu ES sarunās ar Lielbritāniju.

Savukārt ASV vēstniecībā, komentējot Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no ES ietekmi uz TTIP sarunu gaitu, aģentūrai BNS norādīja, ka Lielbritānijas iedzīvotāji ir pauduši savu nostāju un ASV respektē viņu lēmumu. «Īpašās attiecības starp ASV un Lielbritāniju turpina būt ASV drošības un ārpolitikas stūrakmens un ir tikpat svarīgas šodien, cik tās bija vakardien,» skaidroja vēstniecībā.

Arī ES – tāpat kā Lielbritānija – turpina būt neaizvietojams ASV partneris ekonomiskās izaugsmes stimulēšanā un reģionālo un globālo problēmjautājumu risināšanā. Pēc vēstniecībā paustā, Lielbritānijai un ES uzsākot pārrunu procesu par Lielbritānijas izstāšanos no ES, ASV turpinās darbu Briselē un viscaur Eiropā, lai nodrošinātu nepārtrauktu stabilitāti, drošību un labklājību gan Eiropā, gan ārpus tās.

«Pasaule lūkojas uz starpatlantisko kopienu, lai risinātu gandrīz visus tās nopietnākos problēmjautājumus. Šī kopiena turpina būt spēcīga caur NATO un caur ASV un ES sadarbību,» uzsvēra vēstniecība.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lielbritānijas izstāšanos no ES atbalstījuši 51,9% referenduma dalībnieku. Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES – 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilni 1,3 miljoni.

Sarunas par TTIP tika sāktas 2013.gadā, un līdz šim ir notikušas 13 sarunu kārtas. Ar nolīgumu iecerēts novērst tirdzniecības šķēršļus – tarifus, nevajadzīgus noteikumus un ierobežojumus ieguldījumiem dažādās ekonomikas nozarēs, lai atvieglotu preču un pakalpojumu tirdzniecību starp ES un ASV. Līguma noslēgšanas gadījumā tā būs pasaulē lielākā divpusējā tirdzniecības vienošanās.

Foto: Latvian Foreign Ministry/ https://www.flickr.com/photos/latvianmfa/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress