Home » Jaunumi, Krievija, NVS » Ukraina oficiāli pagarina Krievijas pārtikas embargo līdz 2017.gada beigām

Ukraina oficiāli pagarina Krievijas pārtikas embargo līdz 2017.gada beigām

Reaģējot uz Krievijas lēmumu pagarināt pārtikas embargo, Ukrainas Ministru kabinets ir paplašinājis savus atbildes pasākumus. Lēmums, kas stājās spēkā šodien, paredz Krievijas pārtikas aizliegumu līdz 2017.gada beigām.

Lēmums, kas pieņemts Ukrainas valdības sēdē 6. jūlijā, ir atbilde uz Krievijas rīcību 29.jūnijā, kad valsts prezidents Vladimirs Putins pagarināja pārtikas embargo tam valstīm, kas atbalstīja Maskavai noteiktās sankcijas.

“Ministrijas priekšlikums paredz paplašināt mūsu embargo līdz tam pašam periodam, kuru noteikusi Krievija,” pavēstīja tirdzniecības pārstāve Natalja Mihailova.

Kā zināms, Krievija ieviesa eksporta embargo Ukrainas pārtikai 2016. gada 1. janvārī, uz ko Ukraina atbildēja ar līdzīgu rīcību.

Atsaucoties uz Ukrainas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministra vietnieces Natālijas Nikoļskas paziņojumu, Krievijas aizliegtas pārtikas saraksts iever sīpolus, zaļo teju, konservētas zivis, kaviāru, balto šokolādi, želejas konfektes un līdzīgus saldumus, konditorejas preces, ieskaitot augļu pastas un šokolādes, kukurūzu pārslas, graudaugus, cepumus, kakao produktus, sojas mērci, kečupu un citas tomātu mērces, tāpat pārtikas embargo attiecas uz kausēto sieru, kafiju, tēju, pārtikas maisījumiem, konditorejas izstrādājumiem, maizi, bērnu pārtiku, pastu, mērcēm, garšvielām, alkoholiskajiem dzērieniem u.c.

Jau vēstīts, ka Krievijas valdība pagarinājusi Rietumvalstu pārtikas embargo līdz 2017. gada beigām, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

2015. gadā importa aizliegums noteikts arī Islandei, Albānijai, Melnkalnei un Lihtenšteinai.

Foto: Michael Stern/ https://www.flickr.com/photos/68711844@N07/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress