Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Krievija vēlētos pagarināt pārtikas embargo vēl uz pieciem gadiem

Krievija vēlētos pagarināt pārtikas embargo vēl uz pieciem gadiem

Krievija varētu paplašināt pārtikas embargo pret Rietumvalstīm vēl uz pieciem gadiem, svētdien paziņojis Krievijas zemkopības ministrs Aleksandrs Tkačevs.

“Mēs vēlētos pārtikas embargo pagarināt vēl uz pieciem gadiem. Bet, ja tas tiks atcelts, nekas nopietns nenotiks,” paziņoja Tkačevs, atsaucoties uz ziņām, ka pārtikas embargo varētu tikt atcelts 2017.gadā.

Ministrs uzsvēra, ka embargo beigas 2017.gadā neatstās negatīvu ietekmi uz Krievijas lauksaimniecības tirgū, kuru produkti ir konkurētspējīgi pateicoties lielajam atbalstam no valsts.

Kā zināms, atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2017. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

2015. gadā sankcijas tik paplašinātas un importa aizliegums noteikts arī Islandei, Albānijai, Melnkalnei un Lihtenšteinai. Kā liecina analītiķu aplēses, embargo paplašināšana ietekmēja produktu summu 241 miljonu dolāru apmērā.

Foto: Honolulu Media/ https://www.flickr.com/photos/68909241@N07/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress