Home » Baltija, Igaunija, Jaunumi, Latvija » “Latvijas Piens” sadarbojas ar Igaunijas uzņēmumu piena un kefīra ražošanā

“Latvijas Piens” sadarbojas ar Igaunijas uzņēmumu piena un kefīra ražošanā

Lai nodrošinātu afektīvāku darbu un paplašinātu produkcijas klāstu, vienlaikus piedāvājot produktus ar konkurētspējīgu cenu, Jelgavas rūpnīca “Latvijas Piens” sākusi sadarbību ar uzņēmumu Igaunijā, izvedot uz kaimiņvalsti ap 100 tonnām piena mēnesī un atpakaļ vedot pienu un kefīru, informēja uzņēmumā.
Kā skaidro uzņēmuma vadība, pašreizējā situācijā “Latvijas Pienam” nav racionāli iegādāties jaunas iekārtas, taču tirgus situācija un aizvien pieaugošā konkurence liek ražot inovatīvus produktus ar konkurētspējīgu cenu.

“Uz Igauniju sākotnēji vedīsim 100 tonnas piena mēnesī, atpakaļ saņemot ļoti labas kvalitātes kefīru ar bifidobaktērijām un pienu, kas “Rimi” tīklā tiks tirgoti ar zīmolu “Trikāta”. Tas ir ļoti labs kooperācijas piemērs, par ko jau ilgi tiek debatēts piensaimnieku vidū. Produkti būs ar konkurētspējīgu cenu, turklāt varēsim ielauzties arī Igaunijas tirgū. Piena pārstrādātāju sadarbība ir viena no iespējām, kā mazināt kritisko situāciju, kādā jau divus gadus strādā visa piena nozare,” sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Viņa gan nenosauca Igaunijas pārstrādes uzņēmuma nosaukumu, bet atzina, ka līdzīgas sadarbības iespējas ir atrastas arī ar uzņēmumu vienā no Eiropas Savienības vecajām dalībvalstīm.

Patlaban “Latvijas Piens” eksportē produkciju uz 11 valstīm, bet par lielāko eksporta tirgu kļuvusi Skandināvija. Uzņēmums eksportē 50% no saražotā siera. Vienlaicīgi tiek veikta jaunu eksporta tirgu izpēte, notiek jaunu, eksporta tirgiem piemērotu piena produktu izstrāde. Koncentrējot resursus eksporta attīstībai, uzņēmums piedalās nozīmīgās starptautiskās izstādēs: “Gulf Food” Dubaijā, “IFE” Londonā, “Seal China” Ķīnā, “Anuga” Vācijā.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress