Home » Jaunumi, Latvija » “Zemnieku saeima”: “Brexit” iespaids uz lauksaimniekiem būs negatīvs

“Zemnieku saeima”: “Brexit” iespaids uz lauksaimniekiem būs negatīvs

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) atstās negatīvu iespaidu uz Latvijas lauksaimniekiem, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētaja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

“Šis ir bijis diezgan vidējs gads lauksaimniekiem, pēc diviem ļoti sliktiem gadiem šis ir bijis labāks, ne visos reģionos, nozarēs, bet kopumā neslikts gads. Cerams, ka nākamais būs labāks, jo iepriekšējo gadu zaudējumus gribētos kaut kad atpelnīt,” norādīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Pēc viņas sacītā, satraukumu lauksaimniekiem rada “Brexit”, kas nozīmē, ka jābūt gataviem cenu pazeminājumam.

““Brexit” iespaids uz lauksaimniekiem būs negatīvs, īpaši īstermiņā. Mums ir ļoti mazs lauksaimniecības tirgus, īpaši lopkopības sektorā – būs īslaicīgi lielāks pārpalikums, līdz ar to cenu spiediens Eiropā. Tas noteikti ietekmēs arī Latvijas tirgu,” izteicās “Zemnieku saeima” pārstāve.

“Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece arī norādīja, ka lauksaimniekus ietekmē zemais Eiropas Savienības atbalsts, kas ir zemāks nekā citām savienības valstīm. Vienlaikus Latvijai izdevies panākt, ka tiešmaksājumi nedaudz palielināsies arī pēc “Brexit”, taču tikai 2027. gadā tie sasniegs 75% no “vecās Eiropas” līmeņa.

“Reāli mēs ceram sagaidīt, ka 2027. gadā šie tiešmaksājumi maksimāli būs izlīdzinājušies un tuvu 100%,” atzina Dzelzkalēja-Burmistre.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress