Home » Jaunumi, Latvija » Panika tūristus un ceļojumu kompānijas nav nobiedējusi

Panika tūristus un ceļojumu kompānijas nav nobiedējusi

Latvijas tūrisma kompānijas (ar retiem izņēmumiem) turpina tirgot ceļojumus uz Ķīnu un Itāliju, pat neskatoties uz koronavīrusa izplatību. Ja situācija ceļojuma galamērķī pasliktināsies un drošības apsvērumu dēļ tūristi atteiksies no došanās uz turieni vai galamērķi iekļaus karantīnas zonā, atgūt iemaksāto naudu par ceļojumu var būt neiespējami, vēsta NRA.lv.

INTERLUX Travel Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts Neatkarīgajai atzīst, ka cilvēki arī Latvijā ir norūpējušies par savu veselības drošību koronavīrusa izplatības dēļ un ceļošanai izvēlas citus – šā vīrusa neskartus maršrutus, taču vēlmi ceļot, spriežot pēc klientu plūsmas, tas nav īpaši ietekmējis.

Var pārcelt braucienu uz vēlāku laiku

«Pasaule ir plaša, un ir daudz skaistu un interesantu vietu, uz kurieni var ceļot. Mūsu uzņēmums piedāvā vairāk nekā 100 dažādas tūres, kurp var aizceļot ar autobusu, kuģi vai lidmašīnu. Protams, ir cilvēki, kuri ir satraukušies pēc medijos redzētā un dzirdētā par koronavīrusa izplatību, taču vairums no tiem dod priekšroku pārcelt savu ceļojumu uz vēlāku laiku vai arī izvēlas citus maršrutus,» sacīja V. Puķīts. Tūristiem, kuri ir atcēluši braucienus uz Ķīnu, tiek piedāvāti citi virzieni, var arī pārcelt braucienu uz vēlāku laiku. «Ja tūrists vēlas saņemt naudu – mēs cenšamies to izdarīt maksimāli ātri. INTERLUX Travel ir ļoti svarīga mūsu tūristu drošība, un līdz ar to mēs uzmanīgi sekojam notikumiem pasaulē ne tikai medijos, bet arī regulāri sazināmies pa saviem profesionālajiem informācijas kanāliem. Tāpat rūpīgi sekojam arī informācijai Ārlietu ministrijas un ALTA (Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija) informācijas kanālos. Piemēram, ņemot vērā tieši šos ieteikumus, Ķīnas tūri, kuru bijām plānojuši šajā sezonā, koronavīrusa izplatības radītās situācijas dēļ atcēlām. Tūristiem, kuri šajā periodā bija ieplānojuši doties ceļojumā uz Ķīnu, tiks piedāvāti citi virzieni. Savukārt uz Itāliju pašreiz ceļojumus neatceļam, jo to galamērķi ir šīs valsts reģionos, kur līdz šim nav konstatēts koronavīruss,» skaidroja V. Puķīts.

Neatceļ aktīvās atpūtas braucienus

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca zināja stāstīt, ka Latvijas iedzīvotāji, izvērtējot riskus saslimt ar koronavīrusu Covid-19, pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju, tāpat netiekot arī pieprasītas kompensācijas. Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka koronavīruss ir force majeure jeb ārkārtējs, nenovēršams gadījums, līdz ar to tūrisma aģentiem un operatoriem arī nebūtu jāizmaksā ceļojuma kompensācijas.

Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju komunikācijas un informēšanas daļas vecākā konsultante Evija Lene Neatkarīgajai skaidroja: ja ceļojums ir paredzēts tieši uz vietu, kura oficiāli ir pasludināta par karantīnas zonu, tie ir uzskatāmi par ārkārtas apstākļiem, un patērētājam ir tiesības lauzt līgumu, bet tūrisma operatora pienākums ir atmaksāt par ceļojumu iemaksāto naudas summu. «Savukārt, ja ceļojums ir paredzēts uz koronavīrusa skartajām valstīm, – nevaram sniegt viennozīmīgu atbildi, jo jāņem vērā katra gadījuma apstākļi atsevišķi,» uzsvēra E. Lene.

Saziņā ar partneriem Itālijā

Pārlūkojot ceļojumu aģentūru un tūrisma kompāniju piedāvājumu, Neatkarīgā secināja, ka joprojām var nopirkt ceļojumus uz koronavīrusa skartajām valstīm un pat salīdzinoši tuvu karantīnas zonām.

Tūroperatora Novatours vadītājs Leonīds Močeņovs Neatkarīgajai atzina, ka Novatours pakalpojumu klāstā ir slēpošanas ceļojumi uz Ziemeļitāliju. Novatours organizē lidojumus uz Bergamo lidostu, no kuras ceļotāji tālāk tiek vesti uz Bergamo ziemeļiem. Slēpošanas kūrorti, pēc L. Močeņova teiktā, atrodas vairāk nekā 200 km attālumā no karantīnas zonas.

«Esam pastāvīgā saziņā ar saviem partneriem Itālijā, kas mūs informē, ka šobrīd aktivitātes slēpošanas reģionos noris, kā ierasts. Arī Ārlietu ministrija šobrīd nav izteikusi ieteikumu atcelt plānotos braucienus uz šo valsti. Mēs nepārtraukti sekojam līdzi Ārlietu ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra aktualitātēm, kā arī informācijai, ko sniedz mūsu sadarbības partneri Itālijā. Ja tiks saņemti jebkādi brīdinājumi, ka braucieni uz Itāliju nav droši, mēs noteikti tos ņemsim vērā un rīkosimies atbilstoši situācijai. Esam saņēmuši dažu klientu jautājumus par ceļojumu drošību un iespēju mainīt ceļojumu. Mēs saprotam bažas, bet arī uzticamies kompetentām iestādēm. Šobrīd plānotos ceļojumus atcelt nav plānots, spēkā arvien paliek ierastie ceļojumu atcelšanas vai mainīšanas noteikumi,» sacīja L. Močeņovs.

Sola atmaksāt līdz šim iemaksāto naudu

Savukārt tūrisma kompānija Impro ceļojumi savus klientus, kuri bija nopirkuši pavasara ceļojumus uz Ķīnu – Ķīnas zīda pieskāriens un Ķīnas simfonija, informēja, ka abu šo ceļojumu maršruti atrodas gandrīz 1000 km attālumā no infekcijas uzliesmojumu centra. «Vienlaikus SIA Impro ceļojumi nevēlas pakļaut savus klientus un darbiniekus neadekvātiem riskiem.

SIA Impro ceļojumi turpinās uzmanīgi sekot līdzi situācijas attīstībai, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar speciālistiem, lai spētu pieņemt izsvērtu un pamatotu lēmumu saistībā ar šā gada aprīlī plānoto ceļojumu uz Ķīnu organizēšanu vai atcelšanu,» teikts Impro ceļojumu paziņojumā. Februāra sākumā Impro aicināja ceļotājus, kuri bija izlēmuši nedoties šajos ceļojumos uz Ķīnu, nedēļas laikā, tas ir, līdz 10. februārim, par to paziņot uzņēmumam. Un tādā gadījumā SIA Impro ceļojumi solīja atmaksās līdz šim iemaksāto naudu par ceļojumu 100 procentu apmērā vai arī šo summu rezervēt kādam alternatīvam ceļojumam, ko piedāvā SIA Impro ceļojumi 2020. gada ietvaros. «Ja turpmākie notikumi attīstīsies nelabvēlīgā virzienā un ceļojumu objektīvu iemeslu dēļ tomēr nāksies atcelt, par ceļojumu iemaksātā nauda ceļotājiem tiks atgriezta maksimālā apmērā, tomēr atskaitot ceļojuma organizēšanai jau faktiski iztērētos finanšu līdzekļus. Tomēr arī šādā gadījumā SIA Impro ceļojumi ir nolēmusi solidarizēties ar saviem klientiem un segt 50 procentus no šādiem izdevumiem. Respektīvi, jums tiks atmaksāti arī 50 procenti no ceļojuma organizēšanai jau faktiski patērētājiem līdzekļiem vai arī šī summa tiks rezervēta kādam alternatīvam ceļojumam, ko piedāvā SIA Impro ceļojumi 2020. gada ietvaros,» solīja Impro ceļojumi.

Šobrīd var iegādāties trīs Impro organizētus ceļojumus uz Ķīnu rudenī.

Viesnīcas istabās izolēti simtiem tūristu

Vairākas ceļojumu un tūrisma kompānijas piedāvā arī atpūtas braucienus uz Tenerifi, kur iespējama koronavīrusa gadījuma dēļ savās viesnīcas istabās izolēti simtiem, pēc citiem avotiem, pat tūkstotis tūristu, paziņojušas Spānijai piederošo Kanāriju salu amatpersonas. Šāds solis sperts pēc tam, kad aizdomās par inficēšanos ar koronavīrusu hospitalizēts kāds itāļu tūrists. «Veselības apsvērumu dēļ tiek novēroti simtiem viesnīcas klientu un novērošanas līmenis tiks izvērtēts dienas gaitā, taču pašlaik mēs nerunājam par karantīnu,» paziņoja Kanāriju salu veselības dienesta preses pārstāve Veronika Martina.

Kanāriju salu veselības dienests vēlu pirmdienas vakarā paziņoja, ka itālim pārbaudē konstatēta inficēšanās ar koronavīrusu un viņš ievietots izolācijā, kamēr viņa rezultāti tiek atkārtoti pārbaudīti Madridē, kā to prasa Spānijas protokols attiecībā uz iespējamajiem inficēšanās gadījumiem ar jauno koronavīrusu Covid-19.

Kanāriju salās šobrīd uzturas daudz tūristu, kas ieradušies uz tradicionālajiem karnevāliem. Spānijā līdz šim apstiprināti divi inficēšanās gadījumi ar Covid-19. Abi saslimušie cilvēki ir tūristi no ārvalstīm. Pirmais gadījums konstatēts Kanāriju salā Gomerā. Tur inficējies kāds tūrists no Vācijas. Otrais gadījums tika apstiprināts Maljorkā. Tur saslimis kāds britu tūrists, ziņo LETA.

Ilze Šteinfelde

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress