Home » Eiropa, Jaunumi, Latvija » Kalniete: Individuāli kritēriji un ceļošanas dokumenti var novest pie lielām jukām

Kalniete: Individuāli kritēriji un ceļošanas dokumenti var novest pie lielām jukām

Vakcinēšanās nedrīkst būt par pamatu brīvas cilvēku kustības ierobežošanai, runājot par ieceri ieviest tā dēvēto zaļo sertifikātu, intervijā “Neatkarīgajai” norādīja Eiroparlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Sandra Kalniete.

“17. martā Eiropas Komisija nāca klajā ar regulas priekšlikumu, kas paredz izveidot digitālo zaļo sertifikātu. Tas paredzēts kā apliecinājums tam, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, ir saņēmusi negatīvu testa rezultātu vai pārslimojusi Covid,” sacīja Kalniete.

Viņa skaidroja, ka Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmums mainīt sertifikāta nosaukumu, nosakot, ka tas vairs nav zaļais digitālais sertifikāts, bet vienkārši un skaidri EU COVID-19 Certificate.

“Jo realitātē sertifikāts varēs būt arī papīra formā, un tam nav nekāda sakara ar zaļo politiku vides un klimata kontekstā. Atrunāts, ka sertifikāts nedrīkst būt par pamatu brīvas cilvēku kustības ierobežošanai un jebkādu citu pamatbrīvību ierobežošanai, diskriminācijai, iekšējā tirgus ierobežošanai un tamlīdzīgi. Tai skaitā sīkāk atrunātas datu aizsardzības prasības, piemēram, stingri aizliegta centralizēta datu apstrāde un uzglabāšana vai jebkāda datu apstrāde un uzglabāšana ilgāk par sertifikāta derīguma termiņu un ārpus sertifikāta tvēruma. Dalībvalstīm arī jānodrošina, lai vakcīnas, testi un citi instrumenti būtu pieejami arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,” norādīja Kalniete.

“Dalībvalstīm ir dažādas iespējas un intereses, piemēram, valstis ar mazāku vakcinēto skaitu, visticamāk, arī nevarēs nodrošināt bezmaksas testus. Arī saslimšanas risks “mazāk vakcinētajās” valstīs būs augstāks. Te loma ir arī iedzīvotāju skaitam, kuri atsakās no vakcinācijas dezinformācijas iespaidā. Dažas dalībvalstis, piemēram, Ungārija, kuras izmanto “Sputnik” vakcīnu, vēlas lai visā ES tiktu atzītas šīs te vakcīnas. Šobrīd regulas projektā tas ir dalībvalstu ziņā, obligāti sertifikātā jāiekļauj tikai Eiropas Zāļu aģentūras apstiprināta vakcīna,” uzsvēra Kalniete.

“Diskusijas noteikti izraisīs arī procedūra, lai tomēr noteiktu ierobežojumus sertifikāta turētajiem, ja infekcijas rādītāji tūrisma galamērķos aug. Daudzas dalībvalstis tomēr vēlēsies noteikt pašizolācijas,” piebilda politiķe.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress