Home » Jaunumi, Latvija » Novembrī mazumtirdzniecības apgrozījumu ietekmēja stingrāki drošības nosacījumi tirdzniecības vietās

Novembrī mazumtirdzniecības apgrozījumu ietekmēja stingrāki drošības nosacījumi tirdzniecības vietās

Šā gada novembrī, līdzīgi kā oktobrī, mazumtirdzniecības apgrozījumu ietekmēja stingrāki drošības nosacījumi tirdzniecības vietās, kas stājās spēkā ar š.g. 21. oktobri. Tika slēgti lielākā daļa nepārtikas preču veikali. Savukārt no 15. novembra spēkā ir nosacījumi tirdzniecības organizēšanai epidemioloģiski drošā vidē jeb t.s. “zaļajā” drošības režīmā. Novembrī mazumtirdzniecības apgrozījuma kritums bija gandrīz tāds pats kā oktobrī – samazinājums par 3,3%, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada novembri (neizlīdzināti dati salīdzināmajās cenās).

Novembrī nepārtikas preču veikalos nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums gada griezumā saruka par 6,2%. Sarukums bija vērojams gandrīz visās preču kategorijās, izņemot farmaceitisko un medicīnisko piederumu mazumtirdzniecībā, un ziedu, augu, sēklu, mēslošanas līdzekļu, istabas dzīvnieku un to barības mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos. Visstraujāk saruka tekstilizstrādājumu, paklāju, grīdsegu, tapešu, mēbeļu, apgaismes ierīču un cita veida mājsaimniecības piederumu mazumtirdzniecība un sporta preču un spēļu mazumtirdzniecība. Par 14% saruka arī apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecība. Saruka arī kultūras preču un atpūtai paredzētu preču mazumtirdzniecība specializētajos veikalos (par 15%). Joprojām liela daļa ierobežojumu attiecas arī uz kultūras, izklaides un sporta pasākumu rīkošanu.

Sadalījumā pa tirdzniecības vietām, arvien lielāku lomu iedzīvotāju iepirkšanās paradumos ieņem attālinātās tirdzniecības iespējas. Novembrī iepirkšanās pa pastu vai Internetā pieauga par gandrīz 40%. Par 1/3 pieauga arī mazumtirdzniecība ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem. Savukārt tirdzniecība ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem saruka par 7%. Uz pusi saruka lietotu preču mazumtirdzniecību. Pārējā mazumtirdzniecība ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem palika tādā pašā līmenī kā oktobrī.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī pieauga nedaudz straujāk kā iepriekš un bija par 2,6% lielāks kā 2020. gada novembrī.

Degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums degvielas uzpildes stacijās novembrī bija līdzīgs kā iepriekšējā mēnesī un saruka par 2,4% salīdzinājumā ar 2020. gada novembri.

Kopumā šā gada janvārī-novembrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 1,8%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1,7%, degvielas mazumtirdzniecība pieauga par 6%, savukārt pārtikas preču tirdzniecība palika faktiski nemainīga (pieaugums par 0,4%).

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress