Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 30,2 %

Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 30,2 %

2022. gada jūlijā, salīdzinot ar 2021. gada jūliju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 30,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 47,5 %, eksportētajai produkcijai – par 15,9 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 18,2 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 14,0 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; pārtikas produktu ražošanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas).

2022. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,3 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 4,4 %, eksportētajai produkcijai – par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis nemainījās, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,3 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā; ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress