Home » Jaunumi, Latvija » Martā ražotāju cenu līmenis gada laikā samazinājās par 7,2 %

Martā ražotāju cenu līmenis gada laikā samazinājās par 7,2 %

2024. gada martā, salīdzinot ar 2023. gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 7,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 11,1 %, eksportētajai produkcijai – par 3,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas saruka par 3,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,0 %.

Ražotāju cenu līmeni gada laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums siltumapgādē, gāzes apgādē, elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

2024. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,4 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 1,3 %, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis saglabājās nemainīgs, kamēr eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,7 %.

Pazeminoša ietekme uz kopējo ražotāju cenu līmeni mēneša laikā bija cenu samazinājumam elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozarē. Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

Informācija par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2024. gada aprīlī tiks publicēta 23. maijā.

Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress