Home » Jaunumi, Latvija » Biznesa idejas – no kūku cepšanas līdz kosmosa iekarošanai

Biznesa idejas – no kūku cepšanas līdz kosmosa iekarošanai

Biznesa ideju televīzijas sacensībai „Firmas Noslēpums”, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un atbalsta SEB banka un Lattelecom, divu nedēļu laikā saņemti gandrīz 80 komandu pieteikumi no visas Latvijas. Idejas pārstāv plašu produktu un pakalpojumu klāstu, bet dominē ekoloģisku principu un zaļā dzīvesveida risinājumi, kā arī uzņēmējdarbība interneta vidē. Visi dalībnieki cīnīsies par galveno balvu savas idejas realizācijai – 10 000 latu.

„Radošu ideju Latvijā tiešām netrūkst, un mūsu saņemtie pieteikumi tam ir vislabākais pierādījums. Esam patīkami pārsteigti par to, ka latvieši nebaidās uzdrīkstēties un ticēt savām idejām. Domāju, ka to noteikti novērtēs arī raidījuma skatītāji,” atzīst raidījuma producente Ingrīda Brežģe. Neapstiprinās arī uzskats, ka inovācijas visbiežāk ir jaunās paaudzes un galvaspilsētas iedzīvotāju stiprā puse. Dalībnieku vecums ir sākot no 18 jaunākajam līdz pat 82 gadiem vecākajam biznesa idejas autoram, bet aptuveni puse no 78 pieteikto ideju autoriem nāk no reģioniem.

Starp saņemtajiem biznesa ideju pieteikumiem ir atrodamas gan tradicionālās uzņēmējdarbības sfēras, kā pārtikas produktu un dizaina priekšmetu ražošana un lauksaimniecība, gan arī ļoti specifiskas un Latvijas biznesa vidē reti pārstāvētas nišas – enerģētika, aviācija un pat bizness kosmosā. Interesanta tendence saistās ar to, ka daudzi no projektiem ir saistīti ar ekoloģiska dzīvesveida inovācijām. Ideju autori plāno radīt alternatīvās enerģijas avotus, ražot ekoloģiskus dzinējus, vairākas idejas liek uzsvaru uz bioloģiski pārstrādātu izejmateriālu izmantošanu. Ļoti populāri ir arī biznesa projekti, kas saistās ar digitālo vidi, to skaitā jāmin interneta veikali, portālu un aplikāciju veidošana un programmatūru izstrāde. Projektu vidū vienlīdz daudz pārstāvēta gan jaunu produktu ražošana, gan pakalpojumu sniegšana.

“Stereotipi par to, ka latvieši ir kautrīgi un baidās pašrealizēties, mazinās, un to īpaši spilgti redzam LIAA īstenotās Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros, vērojot, cik aktīvi interesenti piesakās dažādiem biznesa ideju konkursiem, apmācībām un atbalsta pasākumiem. Īpaši prieks, ka to dalībnieku vidū ir daudz jauniešu, kas vēlas sākt savu biznesu, turklāt viņu idejas bieži ir patiešām neierastas un perspektīvas,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Projektu attīstības nodaļas vadītājs Guntis Lauskis.

Skaties biznesa ideju sacensības „Firmas Noslēpums” LTV1 katru ceturtdienu plkst. 21.15, jau no 17. novembra. Sacensības organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar HansaMedia, galvenie atbalstītāji ir SEB banka un Lattelecom. Projekts tiek īstenots darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātes “Pasākumi motivācijas celšanai inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros, nodrošinot Eiropas Savienības fondu projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” īstenošanu.

 

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress