Home » Āzija, Jaunumi » Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina Singapūras uzņēmējus apmeklēt Latviju

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina Singapūras uzņēmējus apmeklēt Latviju

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 1. un 2.maijā uzturējās darba vizītē Singapūrā. E. Rinkēvičs tikās ar Singapūras ārlietu ministru Kšanmugamu (K Shanmugam) un ielūdza viņu ar Singapūras uzņēmējiem apmeklēt Latviju, lai iepazītu Latvijas piedāvātās sadarbības iespējas. Abi ārlietu ministri apliecināja gatavību papildus sadarbībai tādās nozarēs kā kokrūpniecība, farmācija, loģistika, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un izglītība, kā arī apliecināja gatavību pievērsties ciešākai sadarbībai kultūrā. Singapūras ārlietu ministrs aicināja Latvijas kultūras nozares pārstāvjus būt aktīviem Latvijas vārda popularizēšanā Singapūrā. Edgars Rinkēvičs nodeva savam kolēģim Ministru prezidenta Valda Dombrovska ielūgumu Singapūras ministru prezidentam Hsjenam Longam Lī ( Hsien Loong Lee) apmeklēt Latviju.

Tikšanās laikā ar Singapūras satiksmes un otro ārlietu ministru Lju Taku Jeu ( Lui Tuck Yew) tika pārrunātas aktualitātes Eiropas Savienībā, tai skaitā situācija eirozonā. Puses apmainījās viedokļiem par ES un ASEAN valstu attiecībām, kā arī apsprieda ES un Singapūras brīvās tirdzniecības sarunu gaitu. Latvijas ārlietu ministrs izteica cerību, ka šis līgums tiks noslēgts jau tuvā nākotnē, lai pavērtu plašākas iepējas Latvijas uzņēmējiem Singapūras tirgū. Ministri pārrunāja arī citas starptautiskās aktualitātes, kas saistītas ar situāciju Dienvidaustrumāzijas reģionā, drošības politiku un attiecībām ar Krieviju.

Singapūras industriju un ekonomikas ministrs Lims Hngs Kiangs ( Lim Hng Kiang) sarunā ar Edgaru Rinkēviču pauda gatavību atbalstīt Singapūras Uzņēmēju federācijas (Singapore Business Federation – SBF) izpētes misijas organizēšanu uz Latviju, rosinot abām pusēm aktīvāk meklēt tirdzniecības sadarbības iespējas. Singapūras Uzņēmēju federācija sarunā ar ārlietu ministru un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvi Sergeju Davidovu aicināja drīzumā parakstīt SBF un LTRK sadarbības memorandu, lai veicinātu abu valstu uzņēmēju konaktu apmaiņu.

Vizītes laikā ārlietu ministrs apmeklēja Singapūras ostu (Port of Singapore Athority), sniedza lekciju Āzijas – Eiropas fondā par Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, iepazina Singapūras pieredzi valsts civildienesta organizēšanā, kā arī tikās ar Singapūrā dzīvojošiem latviešiem.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress