Home » D-Amerika, Jaunumi » Argentīnai iestājas maksātnespēja

Argentīnai iestājas maksātnespēja

56984167_3d699286e7_z

Pēdējā brīža pārrunas ar augsta riska fondiem Ņujorkā Argentīnai ir beigušās neveiksmīgi, un tā jau otro reizi pēdējo 13 gadu laikā ir piedzīvojusi parādsaistību maksātnespēju.

Argentīnai no hedžfondiem (augsta riska fondi) bija pieprasīts samaksāt 1,3 miljardus dolāru par obligācijām, kuras ir valsts īpašumā, taču Buenosairesa atklāja, ka šāda summa tai neesot un par valsts parādsaistību izmantošanu peļņas nolūkos apsūdzēja investorus.

Gala termiņš, lai Argentīna un hedžfondi veiktu vienošanos tika noteikts no ASV tiesneša puses- tam bija jābūt ceturtdienas, 31. jūlija, pulksten septiņiem no rīta. Taču Argentīnas ekonomikas ministrs Aksels Kisilofs paziņoja, ka valdības jaunāko piedāvājumu investori noraidīja.

Tiesas nozīmēts starpnieks Daniels Polaks pauda, ka starp abām pusēm kompromiss rasts nav, un Argentīnai būs jāpasludina maksātnespēja.

No ASV tiesu puses ir bloķēti maksājumi citiem obligāciju turētājiem, kuri iepriekš tomēr bija spējuši ar Argentīnu vienoties. Tie būs slēgti līdz netiks rasta vienošanās ar hedžfondiem.

Jau 30. jūlijā Starptautiskā reitingu aģentūra Argentīnas kredītreitingu samazināja līdz “selektīvai maksātnespējai”. Aģentūra solīja valsts kredītreitingu pārskatīt, ja valsts veiks visu nepieciešamos kredītmaksājumus.

Kopš pirmās parādsaistību maksātnespējas Argentīna ir nokļuvusi juridiskā cīņā ar obligāciju turētājiem.

 

 

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress